KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  50 websitet me te mira te vitit 2007

  Share
  Bonney
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema 50 websitet me te mira te vitit 2007

  Mesazh nga Bonney prej 26th February 2008, 17:09

  Revista amerikane “Time” ka publikuar listėn e saj tė radhės. Bėhet fjalė pėr 50 website-t mė tė mira tė vitit 2007. Aty nuk bėjnė pjesė faqet “veterane” tė internetit siē janė “google.com”, “yahoomail”, “bbc.co.uk” etj. Ato, tashmė revista “Time” nuk i klasifikon si tė mira, por si tė rėndėsishme, pa tė cilat nuk jetojmė dot. Faqet e internetit qė janė zgjedhur pėr tė bėrė pjesė nė listėn e 50 mė tė mirave janė pėrzgjedhur duke u bazuar nė disa kritere. Kryesore janė risitė qė kėto faqe kanė sjellė, stili i veēantė dhe i mprehtė qė ofron mėnyra nga mė tė ndryshmet pėr tė pasuruar eksperiencat nė internet.

  Lloji i kėtyre “websit-eve” varion nga ato tė arteve e kalimit tė kohės sė lirė, shėndetit, konsultimit mbi gjėrat mė tė ndryshme tė ditėve tė zakonshme, mėnyrat se si mund tė investojmė e deri tek shkėmbimet e borxheve nė internet me persona tė panjohur. Pjesa mė e madhe e tyre janė faqe revolucionare, qė kanė arritur tė pushtojnė territore jo tė vogla nė hapėsirat personale tė ēdo individi nė internet.

  Wotartist.com, faqe arti
  PhotonHead.com, faqe pėr blerjen e aparaturave dixhitale
  CellSwapper.com, faqe konsultimi
  Glimpse.com, faqe pėr tė blerė nė internet
  Chow.com, faqe pėr ushqimin
  DonorsChoose.org, faqe pėr dhuruar online
  IdealBite.com, faqe pėr artin dhe kohėn e lirė
  Etsy.com, faqe pėr artin dhe kohėn e lirė
  PaperToys.com, faqe pėr artin dhe kohėn e lirė
  Mpire.com, faqe pėr artin dhe kohėn e lirė
  Redfin.com, faqe pėr artin dhe kohėn e lirė
  Yapta.com, faqe pėr artin dhe kohėn e lirė
  FunnyOrDie.com, faqe komedish
  Last.fm, faqe pėr radio online
  Lala.com, dyqan muzikor dixhital
  WhiteCityStories.org, faqe dokumentarėsh
  DriverTV.com, faqe pėr goma makinash
  ExpertVillage.com, faqe qė ofron kėshilla tė ndryshme
  Joost.com, televizion nė internet
  StarWars.com, faqe lojėrash
  Odeo.com, faqe me audio dhe video
  YouTube’s You Choose ’08, faqe pėr kandidatėt pėr presidentė
  Blinkx.com, faqe pėr kėrkimin e videove
  Veoh.com, faqe pėr publikimin e videove
  MiiStation.com, faqe pėr tė luajtur
  INGDirect.com, faqe pėr bankat dhe financėn
  OpenSecrets.org, faqe pėr financėn
  NowPublic.com, faqe gazetarie pėr gjithė njerėzit
  Ecofoot.org, faqe pėr mjedisin
  I’m Too Young For This.com, faqe pėr shėndetin
  Stockpickr.com, faqe pėr investimin
  FAFSA4Caster, faqe pėr tė paguar pėr universitetin
  ThePollingReport.com, faqe pėr sondazhet politike
  Newsvine.com, faqe me lajmet kryesore tė ditės
  SimpleWeather.com, faqe pėr motin
  StumbleUpon.com, faqe pėr tė ruajtur sitet e preferuara
  Hitchsters.com, faqe pėr organizimin e udhėtimeve me tė tjerė
  LinkedIn.com, faqe pėr ndėrveprim me profesionistė
  bix.yahoo.com, faqe e talenteve muzikore
  Fatsecret.com, faqe pėr ata qė mbajnė dietė
  Prosper.com, faqe pėr marrje dhe dhėnie borxhi online
  Mozy.com, faqe pėr organizimin e dokumenteve
  Tumblr.com, faqe pėr krijimin e blogeve
  Twitter.com, faqe pėr tė postuar nė internet nga telefoni
  Weebly.com, faqe nga mund tė ndėrtosh njė faqe interneti
  Netvibes.com, faqe pėr tė krijuar ēdo gjė qė duhet nė njė faqe
  Wetpaint.com, faqe personale, ku kushdo mund tė bėjė ndryshime
  GrandCentral.com, faqe, ku mund tė krijosh njė numėr telefoni
  OhDon’tForget.com, faqe me mesazhe kujtuese
  Zoho.com, ThinkFree.com, Ajax13.com, faqe ku mund tė krijosh dokumente
  M1xer.f1tox
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Re: 50 websitet me te mira te vitit 2007

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 12th March 2008, 22:42

  edhe Kopriva do behet e famshme me beso! sunny

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 06:58