KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  A kanė zgjedhur shqiptarėt Islamin me vetėdėshirė?

  Share
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema A kanė zgjedhur shqiptarėt Islamin me vetėdėshirė?

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 2nd May 2008, 18:13

  64% tė shqiptarėve nė Shqipėri mendojnė se paraardhėsit e tyre Islamin kanė pranuar me vullnetin e tyre tė lirė.

  Tema ankete tė zhvilluar nė emisionin "Opinion" tė Blendi Fevzi-ut ishte se a kanė pranuar shqiptarėt Islamin me vullnet tė lirė apo ajo ėshtė imponuar nga Perandoria Osmane. Anketa e zhvilluar me anė tė SMS-vė rezultoi se 64% tė shqiptarėve mendojnė se paraardhėsit e tyre e kanė pranuar Islamin me vullneti e tyre tė lirė.

  Nė mesin e mysafirėve nė programi shin edhe Sabri Godo, Emir Gjinushi dhe Pėllumb Xhufi.

  Gjinushi duke vlerėsuar rezultatet e anketės, theksoi se shqiptarėt masovikisht kanė pranuar Islamin nė shekullin e tretė tė sundimit osman. "Po tė ishte nė mėnyrė tė dhunshme Perandoria Osmane e kishte bėrė kėtė nga fillimi ndėrsa burimet flasin se shqiptarėt kanė filluar tė pranojnė Islami nga shekulli XVIII" deklaroi Gjinushi.

  Mesazhi.com!
  qka mendoni ju >?!derisa krishteret mendojn bindshem duke ofenduar ata te cilit jan asimliluar,thojn qi osmanet
  kete ekan bere me dhun e jo me missioneri..

   Ora ėshtė 15th December 2018, 04:54