KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  ĒAR$I - Shqip

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga Bonney prej 8th May 2008, 12:36

  ĒARŞI nuk ėshtė vetėm njė grup i tifozėve nė tribunėn qendrore tė Besiktasit

  ĒARŞI ėshtė gjithkush qė nė zemrėn e tij ndihen dashuri pėr Besiktasin

  ĒARŞI ėshtė njė shpirt

  ĒARŞI ėshtė njė grafit bardh e zi i shkruar nė njė metro nė New York, njė dashuri e gdhendur nė njė lis nė Zonguldak, muret bardh e zi tė njė shoqate nė Adana, njė shenjė “ĒARŞI ULAN" nė murin e gjimnazit tė Galatasarayit

  ĒARŞI ėshtė njė fanellė e Besiktasit qė vishet nė njė shfaqje teatri edhe pse nuk pėrshtatet me dekorin

  ĒARŞI ėshtė njė minator, qė me frymėn e parė qė del nga zgafellja pyet “sa me sa ndeshja?”

  ĒARŞI ėshtė ai qė kur hidhėrohet nė gjyqtarin i thotė atij "Refer Satanist”

  ĒARŞI ėshtė guximi qė nė vend tė kravatės verdhekaltėr nė gjimnazin e Fenerbahēes pėrdor njė kravatė bardh e zi

  ĒARŞI ėshtė njė shpirt qė pėr shkak tė dėnimit nė tribunat e zbrazėta vendos transparentin “Mjafton shpirti ynė”

  ĒARŞI ėshtė tallja me tifozėt e ekipeve tjera duke thėnė se ”Ai qė ėshtė burrė nuk pėrkrah ekip me ngjyra”

  ĒARŞI ėshtė thėnia qė i bėn tė gjithė tė qeshen me “Kur ndalet dritat tė gjithė ata qė janė me Fenerbahēen janė tė bukur”

  ĒARŞI ėshtė pėrgjigjja “mizat mė shumė mblidhen mbi m...” pėr ata qė thonė se “ne kemi mė shumė tifozė”

  ĒARŞI ėshtė njė dashuri qė thyen rekord botėror me flamur bardh e zi tė gjatė 2 kilometra, si dhe nė fund tė flamurit njė plakė 72 vjeēare qė e mban atė pa e lėshuar

  ĒARŞI ėshtė njė mjek nė tribunė, njė punėtor, njė biznesmen, njė fėmijė rruge qė nuk din tė shkruaj, njė profesor

  ĒARŞI janė tė majtėt, tė djathtėt, ateistėt, myslimanėt, katolikėt, qė krah pėr krah kėrcejnė dhe bėrtasin me sa fuqi qė kanė “Besiktas ty tė kam dashuri tė vetme”

  ĒARŞI ėshtė njė slogan i protestave “Jemi me Besiktasin, jemi kundėr Luftės”

  ĒARŞI ėshtė filozofia “Bardh Zi Vdekje Jetė”

  ĒARŞI ėshtė njė dashuri e pavdekshme qė nė tribuna shfaqet me transparentin “Vdekja kurdo dhe ngado qė tė vijė: Nėse nė varrin tim do tė vendosen trėndafilat e bardh e zi, dhe nė epitaf do tė shėnohet Besiktas, njė vdekje e tillė mirė se ardhtė...”

  Nė ditėt e sotme tifozėt e Besiktasit mblidhen nėn emrin ĒARŞI. Ēarşı Istanbul, Ēarşı Berlin, Ēarşı USA, ĒARŞI Melbourne…dhe madje Ēarşı KOSOVA!

  DISTANCA NUK MUND TA PENGOJĖ DASHURINĖ TONĖ!

  ĒARŞI ĖSHTĖ GJITHKUND!

  PErktheu : Herolind Beqaj
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Re: ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 9th May 2008, 09:25

  Mir flm per post edhe ty edhe H.B.

  Komenti:

  Per Perkthyesin desha te them qe gjat shkrimit dhe perkthimit te mos teproj e mos te kopjoj gjerat qe takojn dijujt tjeter.

  Ky perktyhes vitin e kaluar kishte shkruar ne nje gazete kosoves se Besiktasi eshte nje nder ekipat favorite per te fituar ligen e kampioneve!
  (ne realitet Besiktasi ket nuk fitoi as ni KUP!)

  KY perkthyes ,profesionist po tregon piken e tij te dobet,duke paraqitur anen e tiij gjat shkrimit.(nje i till duhet qe te jet liberal gjat shkrimit)

  Ne shkrim:nuk e lexova krejt se po nervozona me kesi lloj gjera
  derisa ne fund lexova....''carsi kosova''(nuk ekziston)

  edhe ne fjalen ''ĒARŞI ĖSHTĖ GJITHKUND!'' dije se nuk esht vertet fjala nuk itakon carsit,ju lus te mos perdor fjal te ULTRASLAN icili eshte Realiteti vetem i tifozve turk!.pa keq kuptime!!!!!


  he harova edhe ni fjal i ka harru me shkrujt.
  Gayfenerbahceliler thojn ;Neden kopekler siyah beyaz gorur,duhet dikush me pergjijgj ketu!Wink
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Re: ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga Bonney prej 9th May 2008, 18:48

  Herolindi eshte shoku im.
  Per tjerat qka ki fol spo ma parasysh bila Very Happy
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Re: ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 9th May 2008, 21:35

  Bonney shkruajti:Herolindi eshte shoku im.

  Per tjerat qka ki fol spo ma parasysh bila Very Happy
  une spyte qa kei atte ,edhe mos kishe tregu po shifet cfar tipa jeni.
  tuj mos mar parasysh je tu ika nga verteta! Exclamation
  gjdo gja eka pergjijgen evet ...!
  qashtu Bonny herve tjera kujdes kur shkruani me BINDJE!
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Re: ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga Bonney prej 10th May 2008, 17:00

  realiteti eshte shkrume qart dhe shkurt cka me komentu tjeter
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Re: ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 10th May 2008, 23:46

  REALITETI fshihet,sepse nuk o veni per realitet....ktu!-http://kopriva.forum.st/galatasaray-f7/

  Sponsored content

  Tema Re: ĒAR$I - Shqip

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 16th November 2018, 23:51