KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Nga: Iblisi (shejtani) Pėr: Njeriun

  Share
  eu-toonix
  eu-toonix
  Member
  Member

  Male
  Numri i postimeve : 115
  Age : 30
  Vendbanimi : C:\\\\Program Files \\\\ Web Hack Builder
  Points : 5
  Registration date : 28/02/2008

  Tema Nga: Iblisi (shejtani) Pėr: Njeriun

  Mesazh nga eu-toonix prej 21st June 2008, 18:32

  Nga: Iblisi (shejtani)

  Pėr: Njeriun

  I saw you yesterday as you began your daily chores.

  Tė kam parė dje qė kur ke filluar punėt tua tė pėrditshme.  You awoke without kneeling to pray Fajr.

  Je zgjuar pa u gjunjėzuar pėr t'a falur Sabahun.  As a matter of fact, you didn't even say Bismillah before your meals, or pray Isha before going to bed last night.

  Them sinqerisht, ti as qė ke thėnė Bismilah para ngrėnjės sė ushqimit, dhe as qė e ke falur Jacinė para se tė flish.  You are so unthankful, I like that about you.

  Ti je aq jofalenderues, unė kėtė e pelqej pėr ty.  I cannot tell you how glad I am that you have not changed your way of living,

  Unė uuk mund ta pėrshkruaj se sa i lumtur jam qė ti nuk e ke ndryshuar mėnyrėn e jetesės,  Fool, you are mine.

  Budalla, ti je i imi.  Remember, you and I have been going steady for years, and I still don't love you yet.

  Mbaje ne mend, unė dhe ti kemi kaluar mirė me vite, dhe unė akoma nuk tė dua (tė urrej).  As a matter of fact, I hate you, because I hate Allah.

  Them sinqerisht, unė tė urrej ty, sepse e urrej Allahun.  I am only using you to get even with Allah.

  Unė vetėm po tė shfrytėzoj qė tė jem i barabart me Allahun.  He kicked me out of heaven, and I'm going to use you as long as possible to pay him back.

  Ai mė nxorri nga parajsa, dhe unė do tė tė shfrytėzoj ty sa mė gjatė qė ėshtė e mundur pėr t'iu hakmarrė.  You see, Fool, ALLAH LOVES YOU and HE has great plans in store for you.

  E sheh, budalla, ALLAHU TĖ DON TY dhe AI ka plane tė mrekullueshme pėr ty.  But you have yielded your life to me, and I'm going to make your life a living hell.

  Por ti mua ma ke dorėzuar jetėn tėnde, dhe unė do tė ta bėj jetėn tėnde ferr pėr tė jetuar.  That way, we'll be together twice.

  Nė atė mėnyrė, ne prap do tė jemi sėbashku.  This will really hurt Allah.

  Kjo me tė vėrtet do ta lėndoj Allahun.  Thanks to you, I'm really showing Him who's boss in your life with all of the good times we've had.

  Duke t'u falenderuar ty, unė me tė vėrtet po i tregoj Atij se kush ėshtė shef nė jetėn tėnde me gjithė qaste tė mira qė ne kemi kaluar.  We have been watching dirty movies, cursing people out, stealing, lying, being hypocritical, fornicating, overeating, telling dirty jokes, gossiping, being judgmental, back stabbing people, disrespecting adults, and those in leadership positions, no respect for the Mosque, bad attitudes.

  Ne kemi shikuar filma tė pistė, kemi shar njėrzit, kemi vjedhur, gėnjyėr, duke u bėrė hipokritė, duke bėrė mekate, duke ngrėn tepėr, duke treguar shaka tė ndryera, duke pėrgojuar, duke qenė gjykues, duke i tradhėtuar njėrzit, nuk respektuam tė rriturit dhe ata nė pozita udhėheqėse, nuk kemi patur respekt pėr xhamitė, dhe kemi pas qendrime tė kėqija.  SURELY you don't want to give all this up.

  SIGURISHT qė ti nuk do t'ia kthesh shpinėn kėtyre punėve.  Come on, Fool, let's burn together forever.

  Eja, budalla, tė digjėmi sėbashku pėrgjithmonė.  I've got some hot plans for us.

  Unė kam plane shumė tė mira pėr ty.  This is just a letter of appreciation from me to you.

  Kjo ėshtė vetėm njė letėr mirėnjohjeje nga unė pėr ty.  I'd like to say 'THANKS' for letting me use you for most of your foolish life.

  Dua tė tė them "FALEMINDERIT" qė mė ke lejuar tė t'a shfrytėzoj shumicėn e jetės tėnde tė marrė.  You are so gullible, I laugh at you.

  Je aq i mashtruėshėm, po me qeshet me ty.  When you are tempted to sin, you give in HA HA HA, you make me sick.

  Kur je shtyrė pėr mekat, ti ke qeshė HA HA HA, mė ke mėrzitur.  Sin is beginning to take its toll on your life.

  Mėkati ka filluar ta marr shpėrblimin e vet nė jetėn tėnde.  You look 20 years older, and now, I need new blood.

  Ti dukesh 20 vjet mė i vjetėr, dhe tash, unė kam nevojė pėr gjakė tė freskėt.  So go ahead and teach some children how to sin.

  Kėshtu qė vazhdo dhe mėsoju fėmijėve se si bėhet mekati.  All you have to do is smoke, get drunk or drink while under-aged, cheat, gamble, gossip, fornicate, and live being as selfish as possible.

  E gjitha qka duhet bėsh ėshtė tė pish duhan, tė pijhesh, ose pi gjatė rinisė, gėnje, rreziko, pėrgojo, kurvėrohu, dhe jeto duke u bėrė sa mė vetjak.  Do all of this in the presence of children and they will do it too.

  Bėje kėtė nė prani tė fėmijėve dhe ata do ti bėjnė ato.  Kids are like that.

  Fėmijėt jani asi soji.  Well, Fool, I have to let you go for now.

  Mirė, budalla, tash mė duhet tė tė lėshoj.  I'll be back in a couple of seconds to tempt you again.

  Unė do tė kthehem pas pak sekondave qė prap tė tė joshi.  If you were smart, you would run somewhere, repent for your sins, and live for Allah with what little bit of life that you have left. It's not my nature to warn anyone, but to be your age and still sinning, it's becoming a bit ridiculous.

  Sikur tė ishe i menqur, do tė ikje diku, qė tė pendohesh pėr mėkatet tuaja, dhe jeto pėr Allahun me atė pak jetė qė tė ka mbetur. Nuk ėshtė natrya (puna) ime qė t'a paralajmėroj askė, vetėm se tė jem moshatari i yti qė tė fus nė mėkate, kjo ėshtė duke u bėrė pak qesharake.  Don't get me wrong, I still hate you.

  Mos mė keqkupto, unė akoma tė urrej.  IT'S JUST THAT YOU'D MAKE A BETTER FOOL FOR ALLAH.

  E TĖRA ĖSHTĖ QĖ TI TĖ MBETESH NJĖ BUDALLA MĖ I MIRĖ PĖR ALLAHUN.  PS: If you really love me, you won't share this letter with anyone.

  PS: Nėse mė dashuron mua, ti nuk do ta ndash kėtė letėr me tė tjerėt.

  "O Zoti yne! Na i zbut zemrat, na e shnderro tmerrin

  e brengave ne hare, na trimero kur na kaplon frika"  "O Zoti yne! Freskoii shpirtrat tane me bindje

  te paluhatshme dhe shuaje prushin e shpirtrave,

  te ndezur nga trazimet, me ujin e besimit"  "O Zoti yne! largoje prej nesh merzine dhe pikellimin,

  lesho mbi syte tane, te frikesuar, siguri, mbi shpirtrat

  e shqetesuar, qetesi, dhe hapi dyert e zgjidhjes me shpejtesi"  "O Zot! Mundesoji syve te mi ta shohin Driten

  Tende dhe te humburve ta gjejne rrugen e drejte"  "O Zot! Shuaji pershperitjet e zerit te se keqes,

  prej nesh, dhe largo nga ne ēdo gje qe

  shpie ne pesimizem dhe ne shkaterrim"  "O Zot i Madh! Na bej prej atyre qe frikesohen vetem

  prej Teje dhe prej asgjeje tjeter, e mos na bej prej

  atyre qe frikesohen nga ēdo gje tjeter perveē Teje"  Dėrguar nga:
  Feriz Bytyēi
  ferizi1@hotmail.com
  Ju lutem mos na harroni nga duatė  Shpėrndajeni pėr hirė tė All-llahut, bėhuni pjesė e sė mirės !
  Se All-llahu thotė nė Kur'an  ...Ndihmohuni mes vete me tė mira dhe nė tė mbara, e mosni nė mėkate e armiqėsi. Kini dro dėnimit tė All-llahut, se me tė vėrtetė All-llahu ėshtė ndėshkues i fortė ( Maide, 2)

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:55