KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kënaqësinë e vërtetë.

Regjistruhu tani !

Join the forum, it's quick and easy

KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kënaqësinë e vërtetë.

Regjistruhu tani !

KOPRIVA FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Përdore Mozilla Firefox-in për një shfletim më kualitative

Fenerbahce Hor

Sens
    Sens
    New Member
    New Member

Male
    Numri i postimeve : 17
    Vendbanimi : Earth
    Profesioni : Student i padiplomuar
    Registration date : 02/08/2008

Fenerbahce Hor Empty Fenerbahce Hor

Mesazh nga Sens 5th August 2008, 19:47

Düzenleyicilerin arasında Fenerbahçe başkanı Dr. Nazım'ın da bulunduğu, başarısız süikast girişimi dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Paşa, Anadolu Ajansi'na 18 Haziran 1926'da şu tarihi demecini vermişti:

'...Benim naçiz vücudum bir gün elbette toprak olacaktır. Fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır...'

İŞTE PUSU PLANI
    Hain plana göre, Mustafa Kemal Paşa'nın İzmir'e ziyareti sırasında, Gazi otomobille şehirden geçerken, Gaffarzade Oteli yakınında dar bir dönemeçte, Ziya Hurşit ve adamları kendisine ateş ederek öldürdükten sonra, oluşacak kargaşadan yararlanarak İzmirden motorla Sakız Adasına kaçacaklardı. Suikastçıların kaçmasını sağlayacak olan motorcu Şevki, hazırlıkları İzmir Valisi Kazım Dirik'e haber vererek suikastçıları yakalattı.

17 KİŞİ İDAM EDİLDİ
    Olayın ortaya çıkmasından sonra yapılan yargılama süreci neticesinde İstiklal Mahkemesince aralarında FB Başkanı Dr. Nazımın da bulunduğu 17 kişinin idamına karar verilmiş ve asılmışlardır.

17 Mayıs Sendromu

Günün anlam ve önemine uygun bir haber hazırladık. 17 Mayıs, en fanatiğinden, en mülayimine tüm fenerlilerin unutmak istediği gün. Sigma, Cannes, MTK gibi facialarla delik deşik edilen Türk futbolunun namusunun temizlendiği gün, 17 Mayıs.

İşte bu tarihi günün yan etkileri malesef yine acıların takımı feneri vurmuştu. Çünkü bu ezeli rekabetin bittiği noktaydı. Bardağın taştığı, son kalenin düştüğü andı. İşte bu ezikliğin en trajik örneklerinden biri de şöyle yaşandı.

"Dolarları Yatağa Serdim"

"Trabzon, The Marmara’da kamp yapıyor. Taksim’e, geldim telefon açtım. Oktay 6. kata, 603 nolu odaya gel ama arka kapıdan dedi. Odaya girdim. Futbolcuları ikna etmek için dolarları serdim yatağa. İkişer ikişer geldiler odaya..."

Sayıştay'dan Fenerbahçe'ye kaçak şoku

Sarı-Lacivertli kulübün Fenerbahçe yarımadası ve Cadde Bostan sahilindeki kaçak yapıları meclis raporlarına da girdi. Bu konuda Kadıköy Belediyesi de uyarılırken, kaçak tesislerin 8 yıldır yıkılamadığı da rapora eklendi.

Atatürk Hangi Takımlıydı?

"Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim."

Reisicumhur,
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    2 Aralık 1930

Zeki Rıza Sporel Gerçeği

Fenerbahçe'nin, kurtuluş savaşı günlerinde de asker kaçaklarının toplandığı kulüp olduğu ortaya çıktı.

Anadolunun dört bir yanında, yüzbinlerce genç Türk şehit olurken, İstanbul'da bir grup korkak, Milli Orduya katılmaları için gelen resmi daveti sağlık nedenleri ileri sürerek reddediyor, ama aynı dönemde işgalci askerlerle 50'nin üzerinde dostluk maçı yapıyordu.

İşte bu futbolculardan(!) biri, Zeki Rıza Sporel, 1946'da İstanbul'dan torpille seçilmeyi başarıp TBMM'ye girince yıllardır gizlediği foyası ortaya çıktı ve millet vekilliğinden atıldı. İşte bu hainin hayat hikayesi ve meclis tutanakları!

İşgal Kuvvetleriyle Çay Partileri

İstanbul'da işgal döneminde, ingiliz askerlerinin herhangi bir askeri direniş olmaması nedeniyle sıkıntıdan Fenerle yaptıkları maçlardan bahsedeceğiz. Bu maçları büyük zaferlermiş gibi gösteren, bu maçların sonuçlarının cephelerde savaşan Türk askerlerin maneviyatlarına büyük etkisi olduğunu iddia eden bazı tarih ve zeka özürlülere gerçekleri anlatacağız.

[2007] Kestaneyi Yine Çizdiler

Ezikleri gene ezdiler, kestaneyi yine çizdiler. Ezikler uefa kupasında karşılaştığı, Kayserisporun elinden kaçırdığı, dandik takım AZ Alkmaara elenerek rezilliklerle dolu tarihine yeni bir fiyasko ekledi.

Kaçak tesisi Atatürk büstü kurtardı

ALİ ŞEN: Fenerbahçe’nin bugünkü idare binasındaki sosyal tesislerin ruhsatı yoktur. Yıkacaklardı. Ertesi gün Atatürk büstü koyduk. Bir daha kimse dokunmadı bize. Bugün dahi girdiğin zaman o büst aynı yerde durur.
    EzikFB.Com Yorumu:
    Adamlar Atatürk büstünü bile işlerine geldiği için dikmişler. Ata'nın kemikleri sızlıyor ULAN!

Fenerbahçe Tesislerini Polis Bastı

Kaçak atletin satıcısı önce ENKA Spor Kulübü'yle anlaşmak istedi ancak ENKA kaçak olduğu için Tinga'yı kabul etmedi. Gültekin 3 ay önce Fenerbahçe'nin kapısını çaldı ve 1000 dolar karşılığında anlaşma sağlandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Atletizm Koordinatörü Cumhur Can ve antrenör Ertan Hatipoğlu, Etiyopyalı atlet Mariam H.’yi kaçak olarak Türkiye’ye getirerek çalıştırdıkları iddiasıyla ifade verdi.

Fenerbahçe şike yapmış !

Fenerbahçe'nin 2000-2001 sezonu kazandığı şampiyonlukta teşvik primi ortaya çıktı. O sezon Ankaragücü'nün teknik direktörlüğünü yapan Yanal herşeyi birbir itiraf etti.

[1997] ezik Evde Kaldı

Steaua Bükreşin fenere koyup geçtiği maçla ilgili tüm haberler, spor yazarlarının yorumları bu haber altında toplandı. İşte bazı satırbaşları:

"Steaua daha bir şey değil, biz finali hedefledik. Göreceksiniz, Kadıköy Fenerbahçe'nin zaferiyle bayram yerine dönecek..." OTTO BARİÇ (fb teknik direktörü, maç öncesi)

"Sahadaki iki takımdan Avrupalı olan Steaua Bükreş turu bileğinin hakkıyla kazanırken, dün gece tam bir "hababam sınıfı" futboluyla Kadıköy'de ezilip büzülen Fenerbahçe ise Avrupa yolculuğuna daha çıkamadan çimene havlu atıyordu..." ERDOĞAN ŞENAY

"2-0'ın verdiği eziklik ve turu kaybetmenin verdiği panik ile rakibin üstüne bilinçsizce saldırdıkça, saldırdı Fenerbahçe..." LEFTER

"Şimdi ne olacak. Evimize dönüp cüce ligimizde sahte kahramanlar yaratarak kendi kendimizi aldatmaya devam edeceğiz..." TOGAY BEYATLI

Kupa kızının her sene umutla başlayıp, tecavüzle son bulan macerası! 44 defa katıldığı Türkiye Kupasını sadece 4 defa kazanabilen, 40 kereyse babayı alan Fenerin rezillik dolu kupa serüvenine genel bir bakış.

:lol!:

Ora është 19th April 2024, 17:37