KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Tenisi ( Rregullat )

  Share
  Bonney
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  in Tenisi ( Rregullat )

  Mesazh nga Bonney prej 23rd August 2008, 14:19

  Sport qė luhet nė fusha me njė sipėrfaqe paksa tė fortė. Lojtarėt (ekipet) garuese e zhvillojnė lojen duke goditur njė topė tė vogėl me raketa. Qėllimi i lojtarėve ėshtė shėnimi i poenave tė cilat fitohen pasi qė tė godite fusha e kundėshtarit i cili nuk ėshtė nė gjendje tė i pėrgjegjet (godet) gjuajtjes.  Veprimet levizore per fillestare lidhur me mjedisimin (adaptimin)me reket e tope te tenisit si: Kapja dhe mbajtja e reketit , levizjet themelore te dores me reket Udheheqja e topit , apo debimi i topit me reket ne vend lart 1-3 minuta me pellembe te dores

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:47