KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Maria SHARAPOVA

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  dashuri Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 00:28

  Background

  Ditelindja: April 19, 1987
  Vendi i lindjes: Siberia, Russia
  Vendi i banimit: Bradenton, Florida
  Gjatesia: 6'2/130 lbs.
  Luan me : Right-handed


  Fakte interesante

  Cmimi i pare Wta newcommer ne vitin 2003.
  WTA Tour Player of the Year and Most Improved Player of the Year ne 2004.
  Ne 2005 Maria e fitoi ESPY per "best female tennis player".
  Ne nentor te vitit 2006 fitoi Whirlpool's 6th Sense Player of the Year .
  Ne 2007 fitoi 2 cmime te ESPY-it 'Best International Female Athlete' dhe 'Best Female Tennis Player'.

  Ka dal ne keto emisione :The David Letterman Show, The Jay Leno Show, NBC's Today and Tonight Show, Entertainment Tonight, Live with Regis and Kelly, The Ellen Show, Inside Edition, ESPN's Sportscenter and Cold Pizza, Fox and Friends, CBS' Early Show and Craig Kilborn, MTV's TRL, Access Hollywood and the Tour's Magazine Show, among others.

  Ne shtator 2007 ,Maria u emerua si ambasadore e UNDP GODWILL dhe i jep cdo vit nga 100.000 Euro qe t'i ndihmoje kete organizate ne projeketet e tyre per femijet ne te gjithe boten.

  E konsideron veten si "Renaissance Woman" per interesimet e saj te shumta dhe jashte fushes se tenisit,qe perfshin:Lexim te literatures,vizitimi i muzeve,piktruimi,studimi per stilim dhe mesimi i gjuheve te huaja.


  Edituar pėr herė tė fundit nga Leriona nė 26th August 2008, 01:25, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  dashuri Arritjet e Maria Sharapova-s

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 00:45

  *3 here kampione e Grand Slam-eve (Wimbledon 2004, US Open 2006 & Australian Open 2008)
  *Ka fituar Wimbledon-in ne paraqitjen e sat te dyte ,e rankuar e 13-ta ne listen boterore dhe eshte e dyta teniste e re qe fiton ne moshen 17 vj ne Wimbledon.

  "Ka fituar US OPEN duke mundur 2 top tenistet (Mauresmo qe ne 2006 ishte no.1 dhe Justin Henin no.2) dhe keshtu u be tenistja e 8 ne historine e Us OPen qe e bene nje gje te tille ne Grand Slam.

  Ka fituar Australian Open duke mundur 3 tenistet nga top 4 i ranklistes boterore(Henin no.1 ,Jankovic no.3 and Ivanovic no.4) ku ia dha Heninit humbjen e pare ne 32 lojera.Sharapova ne kete grand slam ishte no.2 ne bote.

  "Ka fituar Wta Kampionate ne 2004 ne paraqitjet e saj te para ne tenisin profesional.

  "Ne 22 gusht 2005 ,Maria u be femra e pare teniste nga Rusia qe te behet no.1 ne bote qe ne moshen 18 vjecare.

  "Fitoi cmimin e pare ne Wta ne Japoni ne tetor 2003 si 16 vjecare dhe gjithashtu fitoi ne double ne Tokyo,

  "ka 19 cmime ne Wta Tour(Single){ 3 Grand Slam, dhe 16 Wta kampionate} "

   
  2008
  Fituese: AUSTRALIAN OPEN, Doha & Amelia Island
  Gjysem-Finaliste: Indian Wells & Rome
  Qerek-finalisteL: Charleston
   
  2007
  Fituese: San Diego
  Finaliste: AUSTRALIAN OPEN, Birmingham & WTA Championships
  Gjysem-finaliste: ROLAND GARROS, Tokyo, Istanbul & Los Angeles
   
  2006
  Fituese: US OPEN, Indian Wells, San Diego, Zurich & Linz
  Finaliste: Dubai & Miami
  Gjysem-finaliste: AUSTRALIAN OPEN, WIMBLEDON, Tokyo, Birmingham, Los Angeles & WTA Championships
  Qerek-finaliste: Moscow
   
  2005
  Fituese: Tokyo, Doha & Birmingham
  Finaliste: Miami
  Gjysem-finalisteL: AUSTRALIAN OPEN, WIMBLEDON, US OPEN, Indian Wells, Rome, Beijing & WTA Championships
  Qerek-finaliste: ROLAND GARROS, Los Angeles & Moscow
   
  2004
  Fituese: WIMBLEDON, Birmingham, Seoul, Tokyo (Outdoors) & WTA Championships
  FinalisteL: Zurich
  Gjysem-finalisteL: Memphis, Beijing & Philadelphia
  Qerek-finaliste: ROLAND GARROS & San Diego
   
  2003:
  Fituese: Tokyo (Outdoors) & Quebec City
  Gjysem-finaliste: Birmingham & Luxembourg
  Qerek-finaliste: Shanghai
   
  Sponzoret gjeneral te Maria Sharapova-s:
  NIKE
  PRINCE
  CANON
  SONY ERICSSON
  TAG HEUER
  LAND ROVER
  COLGATE
  SAMANTHA THAVASA
  SPEEDMINTON
  GATORADE
  TROPICANA
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  dashuri Re: Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 26th August 2008, 00:47

  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  dashuri Ranlista boterore per muajin Gusht

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 00:52

  1.IVANOVIC, ANA SRB 3612

  2.JANKOVIC, JELENA SRB 3515

  3.WILLIAMS, SERENA USA 3341

  4.KUZNETSOVA, SVETLANA RUS 3181

  5.SHARAPOVA, MARIA RUS 3131

  Per shkak te lendimeve te shumta ne kete vit MAria Sharapova ka kaluar nga vendi i pare ne te 2-in ne muajin maj,nga mos pjesmarrja ne turne te tenisit nga lendimi kaloi nga vendi i 2 ne te pestin.

  Ne 2009 shpresojme qe te mos kete lendime dhe te shohim nje paraqitje te shkelqyeshme nga ajo sic jemi mesuar te shohim ne vitet qe kane kaluar.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  dashuri Website

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 00:57

  Website zyrtar i Maria Sharapova-s eshte www.mariasharapova.com
  Website te tjera:
  1.www.maria-sharapova.org(Website me i mire pas atij qe ehste zyrtar)
  2.www.sharapovazone.com
  3.www.sharapovapictures.com
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  dashuri Re: Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga Bonney prej 26th August 2008, 16:48

  flm shume rinush
  edhe ma shume foto qite , shume ka simpatizues What a Face
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  dashuri Re: Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 26th August 2008, 18:14

  o bonney o pckopat a,, qysh je ajemir a pe kqyr freekicksat sharapoves, 31. Smile
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  dashuri Re: Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga Bonney prej 26th August 2008, 23:03

  M1xer.f1tox shkruajti:o bonney o pckopat a,, qysh je ajemir a pe kqyr freekicksat sharapoves, 31. Smile

  un po menoj per anetar Very Happy alien Shocked
  avatar
  white nigga
  Member
  Member

  Male
  Numri i postimeve : 128
  Age : 29
  Points : 9
  Registration date : 25/02/2008

  dashuri Re: Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga white nigga prej 10th September 2008, 15:23

  flm boni Razz shum je i mendushem Razz rinush nime qin naj foto ma sexy veq mas iftarit se spo guxojm me kqyr Razz

  Sponsored content

  dashuri Re: Maria SHARAPOVA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 11th December 2018, 21:17