KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Lajme - Premiere Ligue

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Lajme - Premiere Ligue

  Mesazh nga Leriona prej 28th August 2008, 02:09

  Postoni lajme te ndryshme rreth ndodhive ne Premiere Ligue
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Pavlyuchenko nė Tottenham

  Mesazh nga Leriona prej 28th August 2008, 02:10

  Sulmuesi rus, Roman Pavlyuchenko, ka konfirmuar se do tė largohet nga Spartak Moska dhe do tė nėnshkruajė me klubin e Premierligės, Tottenham Hotspur.

  Pavlyuchenko ėshtė lidhur me njė kalim nė White Hart Lane gjatė gjithė verės, por komentet e fundit lėnė tė kuptohet se marrėveshja do tė pėrfundohet sė shpejti.

  Derisa ekipi i tij Spartak Moska, do tė pėrballet me Dynamo Kievin, nė ndeshjen e dytė tė Ligės sė Kampionėve, sulmuesi ka konfirmuar se nuk do tė udhėtojė me ekipin nė Kiev.

  “Jam rikthyer nė Moskė dhe nuk do tė luajė nė Kiev, dhe mund tė konfirmoj se do tė kaloj nė Tottenham”, citohet tė ketė thėnė sulmuesi pėr ueb faqen e UEFA-sė nė gjuhėn ruse.

  Por, marrėveshja ende nuk ėshtė pėrfunduar, dhe sulmuesi ka bėrė tė ditur se pret marrjen e vizės pėr tė udhėtuar nė Angli.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Edhe Chelsea nė garė pėr David Villan

  Mesazh nga Leriona prej 28th August 2008, 02:10

  Sipas Daily Mail, skuadra e Chelseat ka nė plan edhe njė tjetėr transferim tė madh pas Robinhos. Mėsohet se londinezėt dėshirojnė t’i bėjnė konkurrencė Realit edhe nė blerje, pasi qė janė tė interesuar pėr shėrbimet e sulmuesit spanjoll, David Villa.

  Mėsohet qė Roman Abramovich do ta bėjė njė ofertė prej 50 milionė eurosh pėr sulmuesin e Valencias, pavarėsisht se drejtuesit e skuadrės kanė thėnė se ylli i tyre nuk ėshtė nė shitje. 

  Reali dhe Chelsea janė futur nė njė garė transferimesh, pasi qė Blutė kėrkojnė shėrbimet e asit tė tyre Robinho dhe ndėrkohė dėshirojnė t’ua rrėmbejnė edhe sulmuesin e Valencias i cili ėshtė shumė i kėrkuar nga Mbretėrit.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Fabregas:Arsenali nuk duhet tė frikohet nga askush

  Mesazh nga Leriona prej 28th August 2008, 02:11

  Cesc Fabregas, i cili pas lėndimit do tė kthehet nė ekipin e topēinjve pėr ndeshjen e ardhshme kundėr holandezėve tė Twente, thotė se Arsenali nuk frikohet nga asnjė klub evropian.

  Fabregas i ka huqur ndeshjet e para tė sezonit tė ri me Arsenalin, por pritet qė ai tė jetė nė ekipin e parė qė nesėr, kur topēinjtė do tė luajnė nė shtėpi, nė ndeshjen e kthimit kualifikuese pėr Ligėn e Kampionėve, kundėr ekpit holandez Twente.

  “Ne nuk duhet tė frikohemi nga askush. E pamė gjatė disa sezoneve tė kaluara se mund ta fitojmė gjithkėnd, andaj duhet tė jemi pozitivė. Duhet tė besojmė se kėtė mund ta bėjmė sėrish, tė hyjmė nė finale”, ka thėnė spanjolli.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Top 10 transferimet e Manchesterit

  Mesazh nga Leriona prej 28th August 2008, 02:12

  Sulmuesi bullgar, Dimitar Berbatov, i cili ėshtė pranė kalimit te Manchester United, pritet tė jetė blerja e radhės e bujshme, pėr trajnerin Sir Alex Ferguson.

  Ferguson synon me anė tė bullgarit, tė zgjidhė problemet nė shėnimin e golave, derisa Cristiano Ronaldo tė gjejė formėn ideale. Berbatov do tė jenė njė nga “yjet” qė kanė shkelur nė “Old Traford” gjatė 22 viteve tė fundit. Por cilėt ishit ata qė mė herėt shkėlqyen nė kėtė fushė?

  Ja renditja e dhjetė blerjeve mė tė mira tė Alex:
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ronaldo: Do kthehem mė 27 shtator

  Mesazh nga Leriona prej 2nd September 2008, 01:05

  Kristiano Ronaldo beson se ėshtė nė rrugėn e duhur pėr t’u rikthyer nė fushėn e lojės pėrpara pėrfundimit tė muajit shtator. Mesfushori i Manēesterit po e kalon me hapa tė pėrshpejtuar periudhėn e rikuperimit dhe mund tė jetė nė gjendje tė luajė qė nė ndeshjen e 27 shtatorit ndaj Boltonit. “Ndihem mirė dhe rikuperimi po ecėn me ritme tė kėnaqshme. Shpresoj qė tė luaj me ‘Djajtė e Kuq’ para fundit tė shtatorit. Ky ėshtė synimi im. Ėshtė e trishtueshme tė humbasėsh startin e sezonit tė Premier Ligės, por jam i kėnaqur me fazėn e rehabilitimit dhe shpresoj tė jem gati sa mė shpejt”, tha autori i 42 golave nė sezonin e shkuar. 

  Sponsored content

  Tema Re: Lajme - Premiere Ligue

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:08