KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Aguilera, njė vampire joshėse

  Mesazh nga Leriona prej 15th September 2008, 19:24

  Nė pritje pėr t'u kthyer nė skenė, pas shtatėzanisė Christina Aguilera i fillon ngadalė kontaktet me botėn e showbiz. 

  Pop-stari ėshtė protagonistja e njė servisi fotografik pėr revistėn e modės "Citizen K". Njė servis bardh e zi nė tė cilin Christina shfaqet sexy dhe e rafinuar, bjonde, agresive dhe me njė pamje tė zbehtė qė e bėjnė tė duket nė disa foto si njė vampirė joshėse. 
   
  Fotografitė pėr revistėn "Citizen K" janė bėrė nė fillim tė muajit gusht nė Los Angeles. 

  Nė njė foto Christina shfaqet e shtrirė nė njė divan pėrkrahė njė burri tėresisht tė zhveshur.

  Ana sexy e Aguilerės duket se ėshtė zbuluar kohėt e fundit, aq sa javėn e kaluar u shfaqėn edhe disa foto nudo nė internet t

  E verete ajo eshte mama...por duket se ekziston njė dėshirė e madhe pėr t'u rikthyer si njėherė, si Christina "dirrrty".  
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Gibson mohon lidhjen me artiste ruse

  Mesazh nga Leriona prej 15th September 2008, 19:25

  Agjenti i Mel Gibson ka dalė nė mbrojtje tė aktorit, pasi ai ishte fotografuar duke u larguar nga njė rimorkio xhirimi sė bashku me bukuroshen ruse Oksana. 

  Fotografitė e aktorit dhe kėngėtares ruse Oksana ishin bėrė gjatė xhirimit tė filmit “Edge of Darkness” dhe ishin publikuar nė revistat e tė famshmėve. 

  Mirėpo, pėrfaqėsuesi i Gibsonit, Alan, thotė se tregimet pėr romancėn e tyre nuk janė tė vėrteta. 

  “Ajo ėshtė njė artiste, ndėrsa aktualisht gjendet nė SHBA pėr ta xhiruar albumin e ri, ka thėnė agjenti, i cili mohon totalisht lidhjen e aktorit me bukuroshen ruse".
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Anderson sqarohet te femijet

  Mesazh nga Leriona prej 15th September 2008, 19:35

  Pamela Anderson ėshtė dashur t’ua shpjegojė djemve tė saj tė gjithė atė ēka kish ndodhur nė lidhje me seks- xhirimin me babanė e tyre Tommy Lee, pasi fėmijėt kishin kėrkuar te shikonin filmin “Borat” nė tė cilin flitet pėr skandalin nė fjalė. 

  Ylli i dikurshėm i serialit “Baywatch” para njė dekade ėshtė paraqitur nė njė xhirim duke bėrė seks me ish-burrin e saj, Tommy Lee, ndėrkohė qė ky i fundit e kishte bėrė publik xhirimin me qėllim qė t’i hakmerret aktores pas ndarjes sė tyre. 

  “Ua shpjegova... Nėna dhe babi paraqiten lakuriq dhe kemi xhiruar diēka... ndėrsa dikush e ka vjedhur xhirimin dhe ka publikuar ate”, ka shpjeguar Pamela.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Eva Herzigova: Ka ardhur koha e modeleve

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:57

  “Ka pėrfunduaa koha e vajzave qė nuk kanė njė zanat, si Paris Hilton apo Lindsay Lohan”, thotė Eva Herzigova nė njė intervistė nė revistėn “A” qė i dedikohet modės. 

  “Bota rrotullohet dhe po kthehet sėrish koha e supermodeleve”.

  Supermodele si ajo, Eva Herzigova, 35 vjece, pjesėtare e njė grupi top modelesh qė shkėlqyen nė dhjetevjecarin e kaluar, - sot rikthehet me e bukur se kurre duke ekspozuar makrkat mė tė mėdha si Chopard, Dom Perignon, Cavalli apo Louis Vuitton.

  Supermodele “globale” tė formuar nė vitet ’80 dhe ’90 - si Christy, Claudia, Stephanie, Naomi, Linda, Cindy, Eva, sot ato kthehen sikur koha tė mos ketė kaluar, pėr tė prezantuar firmat mė tė mėdha botėrore, ata firma qė kėrkojnė qė malli i tyre tė njihet nė mbarė globin nga Alpet deri tek Piramidat. 

  Nė kohėn e Gianni Versace, me intuitėn e tij revolucionare, ai promovoi shumė modele. 

  “Me Gianni Versace modelet u bėnė te njohura, kishin njė emer, dihej cdo gjė mbi jetėn e tyre private, me kė dilnin, kė frekuentonin. U bėnė “objekte” tė dėshiruara. Deri nė atė kohė modelet ishin vetėm vajza qė demostronin veshjet e njė stilisti tė njohur, njė manikin qė merte fryme qė nuk i dihej as emri. Nė vitet ’60, deri nė vitet ’80, modelet ishin tė specializuara vetem nė njė gjė, ose tė sflonin ose tė pozonin. Pastaj gjithcka ndryshoi modelja duhej tė bėnte gjithcka tė sfilonte dhe tė pozonte”, shpjegon Eva. 

  “ Mė vonė erdhi koha e kėngėtareve dhe e aktoreve si Paris Hilton dhe Lindsay Lohan, sa pėr tė pėrmendur dy emra. Por tani ja ku u kthye sėrish “moda” e modeleve. Sipas meje kjo ndodh, pasi shumė gra identifikohen me gra qė kanė njė imazh tė formuar, gra qė kanė zėnė njė vend nė shoqėri. 

  Kjo risi eleminon edhe kufizimin e moshės qė pėr njė modele ishte 20 vjece. Sot njė pjesė e madhe e reklamave po realizohen me modele qė i kanė kaluar tė 30 –at pranon Herzigova e kėnaqur
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Jessica e Justin tė bashkuar edhe nga muzika

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:58

  Yjet hollivudiane duken tė gjitha tė cmendura pėr muzikėn. Janė gjithmonė dhe mė shumė rastet kur aktoret duan tė kenė sukses edhe nė botėn e muzikės. Ky ėshtė edhe rasti i Jessica Biel. 

  Aktorja po mendon tė regjistrojė albumin e saj tė parė. Dėshira pėr t'u bėrė njė popstar bėhet gjithmonė dhe mė e madhe pėr aktoren sexy.

  Pėr tė evituar dėshtimin, ajo i ka kėrkuar tė fejuarit tė saj Justin Timberlake ta ndihmojė qė tė arrij suksesin.

  Djali, shembull i atij qė ja ka dale mė sė miri, si nė muzikė, si nė aktrim me rezultate tė shkelqyera pėr tė dyja profesionet, jo vetėm ka pranuar, por do tė jetė ai qė do tė shkruaje kėngėt, si dhe do te meret me produksionin i CD-sė tė Jessica.

  Zėrat flasin pėr njė stil tė ri qė do tė jetė njė ndėrthurje midis muzikės sė Alicia Keys dhe Madonna'.

  Nė album sigurisht nuk do tė mungojė edhe njė duet i tė dyve, pasi Justin e ka bere kete gje mė shume tė tjera jo mė me tė dashurėn e tij.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Michelle Omaba, me e veshura bukur

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:59

  Bashkeshortja e kandidatit demokrat per Shtepine e Bardhe, Barack Obama, Michelle eshte ne krye te listes se 10 grave te veshura me bukur. 


  Revista e perjavshme amerikane “People” ka nxjerre listen ne te cilen ndodhen edhe kengetarja Rihanna dhe Fergie, aktoret Gwynett Paltrow, Charlize Theron si dhe Sarah Jessica Parker. 

  “Politika, ndoshta eshte me e ashper se kurre, por Michelle Obama eshte shfaqur me besim gjate fushates elektorale, me nje ‘look’ qe dukej se i ngjante ish-zonjes se pare te SHBA-se, Jackie Kennedy”, shkruan revista. 

  Zonja Obama, 44 vjec, e gjate 1,82 m eshte e para e klasifikimit vjetor te revistes “People” e cila pulikon afro 3,7 milione kopje cdo jave.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Nė dhjetor “Circus” i Britney

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:59

  gati pėr tė dalė nė treg mė 2 dhjetor. 

  Do tė titullohet "Circus" dhe do tė ketė njė bashkėpunim tė disa producentėve, tė gjithė emra tė njohur qė kanė punuar me Madonna, Alanis Morissette e Bjork. 

  Shpenzime tė medha energjie dhe finaciare pėr tė rikthyer Barbin e Amerikės nė krye tė kasifikimeve. Albumin do ta paraprijė nė 22 shtator singeli "Womanizer". 

  Hapi i parė pėr njė rikthim tė suksesshėm nė botėn e muzikės ishte pjesėmarrja nė ndarjen e cmimeve “MTV Video Music Awards”, nė tė cilin Lolita e popit doli me tre cmime. 

  Nė vrullin e entuziazmit vjen tani edhe lajmi pėr albumin e ri. Nė fakt albumi ishte parashikuar tė dilte nė muajin e parė tė 2009-tės, por duke perfiturar nga castet fatlume ajo shpejtoi kohėt pėr ta nxjerre mė shpejt,nė ditėn e 27 vjetorit tė lindjes sė saj.  
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Johansson ndihmon tė sėmurėt me SIDA

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 01:00

  Mision humanitar pėr Scarlett Johansson. Aktorja amerikane sapo ėshtė kthyer nga njė udhėtim 4 ditorė nė Rwanda nė ndihmė tė sėmurėve me SIDA. 

  Scarlett ka vizituar disa klinika ku qėndronin tė sėmurėt me sida duke parė kushtet e vėshtira nė tė cilėn jetonin.

  Ajo u nis pėr nė Red, me njė organizatė qė lufton sėmundjen qė ėshtė shumė e pėrhapur nė Afrikė: 

  "Ka qenė njė eksperiencė shumė e rėndėsishme pėr mua tė shkoja atje dhe tė shihja nga afėr rezultatet e kėsaj pune. Kuptova qė njė vendim qė peshon shumė pak nė portafolėt tanė ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ata qė jetojnė nė Rwanda" ka pėrfunduar aktorja.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ndahet nga jeta Wright, pjesėtari i “Pink Floyd”

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 01:01

  Ndahet nga jeta nė moshėn 65-vjecare Richard Wright, njė nga themeluesit, bashkė me Roger Waters, Syd Barrett e Nick Mason, te grupit historik “Pink Floyd”. 

  Vdekja e Wright, i cili vuante nga tumori, u lajmėrua nga familja e tij.

  Wright ishte takuar me pjesėtarėt e tjerė Waters, Mason dhe Barret, nė kolegjin e “Cambridge”, kur tė gjithė ishin studentė.

  Nė fillim themeluan njė grup qė e quajtėn “Sigma 6”, qė mė pas mori emrin “Pink Floyd”. 

  Wright, ėshtė autori i disa prej kėngėve si “The Great Gig In The Sky” dhe “Us And Them e On the Run” nė albumin e 1973 “The Dark Side Of The Moon”, me tė cilin hynė nė historinė e rrokut.

  Ai u nda nga grupi nė vite 80 pėr tė kėnduar si solist, pėr t'u rikthyer pėrsėri nė grup nė albumin e ri “A Momentary Lapse of Reason”. 

  Richard Wright luftoi me sėmundjen pėr njė kohė tė shkurtėr, komentoi familja.

  Ai kishte lindur nė njė familje nė gjendje tė mirė ekonomike nė lagjen “Hatch End” nė Londėr. 

  Wright frekuentoi kolegjin “London College of Music”, ku dhe pati kontaktin e parė me muzikėn.

   Por shumė shpejt i braktisi leksionet e pianos pėr t'u regjistruar nė fakultetin e arkitekurės, ku u njoh me Roger Waters dhe Nick Mason, me tė cilėt mė 1965 themeloi edhe “Pink Floyd”. 

  Wright, dha kontributin e tij nė disa nga hitet e “Pink Floyd”: “A Saucerful of Secrets”, “Echoes”, “Shine on You Crazy Diamond”, si dhe nė kengėn qė i bėri tė famshėm nė mbarė botėn “The Wall”, i cili u bė dhe njė film.
   
  Pas shkėputjes nė 1980, Wright u thirr nga Gilmour pėr ta ndihmuar nė kėngėn “A Momentary Lapse of Reason” (1987) pėr t'u rifutur edhe njėherė nė grup nė albumin e ri “Delicate Sound of Thunder” (1988).
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Pitt ka faqen e internetit mė tė rrezikshme

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:37

  Faqja e internetit e aktorit amerikan, Brad Pitt, konsiderohet si faqja mė e rrezikshme pėr tė marre njė virus. 


  Fansat qė e vizitojnė kėtė faqe kanė mundėsinė qė tė infektohen nga njė virus. 

  Brad Pitt ia ka kaluar edhe Paris Hilton nė klasifikimin e yjeve mė tė rrezikshme pėr t'u klikuar nė faqet e interneti.

  Ndėrmarja e sigurisė sė informatikės ka bėrė matje nė faqet e vipave mė tė klikuar, pėr tė parė shkallėn e rrezikshmėrisė pėr tė marr njė virus gjatė vizitimit tė sitit. 

  Nėse fansat e Brad Pitt klikojnė videot, fotot apo cdo lajm qė eshtė i koheve tė fundit 18 % ėshtė probabiliteti qė kompiuterat e tyre tė infektohen nga viruse tė ndryshėm. 

  Njė nga mė ta lartat dhe mė tė rrezikshmet pėr monentin.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Leona Lewis, me video e “look” tė ri

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:38

  Kėngėtarja angleze, Leona Lewis, vjen tėrėsisht ndryshe nė albumin e ri. 


  Harrojeni Leona Lewis e "Bleeding Love", nė videon e re "Forgive Me". 

  Diva e muzikės pop kėndon dhe luan dhe kėrcen me telekamerėn. Kėnga ėshtė shkruar nga Akon dhe ėshtė pjesė e albumit tė ri "Spirit" qė do tė dalė nė tregun amerikan mė 3 nėntor. 

  Po korr gjithmonė edhe mė shumė sukses Leona Lewis nė skenat internacionle. 

  Gjithmonė e nominuar dhe gjithmonė fituese nė edicionet muzikore qė i dedikohen botės sė popit. 

  Disa ditė mė parė nė cmimet “MOBO”, cmime dedikura artistėve mė ngjyrė, ajo fitoi nė kategoritė si "Artistja mė e mirė angleze”, "Albumi mė i mirė” dhe "Video mė e mirė " pėr "Bleeding Love". 

  Nė videon e kėngės "Forgive Me" ajo kėrcen si e cmendur me disa djem qė i ka gjetur nė rrugė, pastaj sekuencat spostohen nė njė teatėr ku kėngėtarja me disa cilindra nė kokė, duke nėnkuptuar perėnditė kėrcen bashkė mė trupėn e baletit qė ėshtė e veshur me maska. 

  Mė vonė ata kalojnė jashtė teatrit dhe kėrcejnė poshtė shiut. Nė fund Leona shfaqet nė qender tė njė karuzel shumėngjyrėsh.
   
  Kėnga ėshtė shkruar nga Akon, njė nga artistėt mė tė kėrkuar tė momentit nė botėn e muzikės botėrore qė kohėt e fundit ka bashkėpunuar edhe me Whitney Houston.

  Ka zėra qė nuk pėrjashtojnė edhe mundėsine qė nė albumin "Spirit" tė Lews tė jetė dhe njė duet me Houston...por le tė presim.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Megan Fox habit me bukurinė e saj

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:38

  Reagimet qė shihni nė foto i dedikohen tėrėsisht perėndeshės sė ekranit, Megan Fox,nė premierėn e Los Angeles 

  Si burrat ashtu edhe gratė mbetėn gojė hapur kur e panė yllin e “Transformers” nė premierė dhe kjo nuk ėshtė pėr t'u cuditur aspak. 

  Aktorja rrėfeu pėr njė lidhje tė shkurtėr qė kishte patur me njė striptiste nė moshėn e adoleshencės dhe ndoshta mos eshte ky motiv qe pelqehet nga te dy sekset? 
   
  E mrekullueshmja Megan ishte nė momentet e saj mė tė mira duke u shfaqur mahnitėse nė premierėn e filmit “Eagle Eye” nė Hollyėood. 

  Nėse ndonjėherė bota jonė do tė pushtohet nga alienėt do tė na duhet tė cojmė Megan nė vijėn e parė tė luftimeve pėr tė mbyllur bisedimet! 

  Nė qoftė se ata do tė mendoni qė bukuria e saj ėshtė pėrfaqėsuese e racės njerėzore, atėherė ato qenie idiote tė shėmtuara jeshile do tė ktheheshin mė vrap nė Planetin X tė terrorizuara.

  Dhe tė mėndosh qė mbiemri i saj ėshtė Fox (dhelpėr) –kjo po qė ėshtė pėr tė qeshur!
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Mendes: Kam bėrė seks tė gjithė SHBA-nė

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:39

  Axhenda e Eva Mendes ėshtė e mbushur me takime dhe punė nė kėtė periudhe. 

  Sexy dhe e rafinuar nė fillim ajo pozoi pėr revistėn “Elle” pėr edicionin e tetorit, pataj shkoi nė Romė pėr prezantimin e parfumit tė fundit Calvin Klein dhe nė fund promovimin e filmit tė saj "The Women". 

  Ne film Eva luan rolin e Crystal Allen, njė vajzė qė merret mė pazarin e tė ėmblės Mary (Meg Ryan) tė cilės i vjedh burrin...

  Eva Mendes ėshtė dhe protagonistja e spotit publicitar qė po diskutohet shumė nė SHBA dhe qė ėshtė ndaluar se u gjykua shumė sexy.

  Gjykatėsit kanė vlerėsuar, qė aktorja me origjinė kubane, shfaqet e shumė provokuese e mbuluar fare pak nga njė carcaf.

  Ndėrsa nė Europė, spoti do tė shfaqet nė versionin origjinal: "Ėshtė komplet absurde ajo qė po ndodh nė nė Amerikė” – tha Eva pėr “Elle” pėr spotin.

  Gjatė intervistės pėr revistėn aktorja-modele, ka shpjeguar se ka arritur tė bėj sex nė tė 50-te shtetet e Amerikes. 

  "Kam bėrė dashuri kudo qė isha dhe nė cdo vend qė ndodhesha, sidomos kur isha me e re" ka shtuar ylli, duke specifikuar se ka patur mė shumė se njė raport seksual me tė njėjtin partner. 

  "Eksperiencat ne Arizona dhe Colorado kanė qėnė performancat me tė mira qė kam patur, ndoshta ka nga klima shumė e pastėr” ka ironizuar Mendes.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ylli i "Grey's Anatomy" pozon nudo

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:40

  Kush e mendonte qė e ėmbla Ellen Pompeo tė kishte njė tė kaluar kaq trangresive. 

  Nė intervistėn pėr “Elle” dalin elemente tė panjohur rreth jetės sė aktores amerikane. 

  "Kur isha adoleshente isha e paparaqitshme – thotė – I kisha flokėt tė gjithė tė ngritur lartė me llak dhe vishesha shumė keq. Nė shkollė nuk kisha sukses, nuk konsiderohesha e bukur. Kur vinte darka shkoja nė lokalet gay ku bėnin shfaqje shoqet e mia drag queen. Kėnaqesha shumė ato kohė!".

  Aktorja qė u bė e njohur falė rolit tė saj nė serialin "Grey's Anatomy", ku luante Meredith Grey ka luajtur edhe nė shume filma tė tjerė ndėr tė cilėt edhe "Moonlight Mile" me aktorėt Hoffman dhe Sarandon.
   
  Tani duket tjetėr, sot Ellen ėshtė njė grua me klas elegante dhe shokė ka stilitet tė njohur si Alber Elbaz Lanvin dhe Marc Jacobs.

  Nė pritje pėr tė filluar njė film tė ri aktorja pozon si njė doktoreshė supersexy pėr revistėn “Allure”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Butler: Kinemaja me shpėtoi

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:40

  Skocez, me njė diplomė pėr avokat, le profesionin pėr t'u bėrė aktor. Gerard Butler,ylli hollivdian 38 vjec, flet per jeten dhe karierėn e tij nė revistėn “Men's Health”. 

  "Jam arratisur nė Londėr pėr t'u bėrė aktor, pa njohur asnjeri nė botėn e kinemasė. Tė gjithė mė tallnin dhe qeshnin, mendonin se po coja dėm jetėn time. Por pastaj erdhi suksesi i filmit “300”. Pėr mua qe njė mrekulli dhe shpresoj tė xhiroj edhe vazhdimin".

  Butler nuk ėshtė penduar asnjėherė qė ka lėnė karierėn e avokatit pėr kinemanė.

  "E dija qė kinemja ishtė ajo cka doja dhe kisha nevojė. Kur vendosa tė lija profesionin pėrgjysmė isha jashtė kontrollit. Po mė shkonte gjithcka keq, kisha dėshirė tė ndryshoja jetėn. E dija cfarė kėrkoja, doja tė bėhesha njė yll". 

  Sukses qė e mėsoi tė ishte i lumtur, dhe tė gjente rrugen e jetės. Filmi "300", nė 2007, pėr Gerard ka qenė i jashtėzakonshėm: "Ka qėne njė film emocionues, del nga kinemaja dhe je gati tė japėsh jetėn pėr tė mbrojtur personat qė do”. 

  Aktori ėshtė njė avokat skocez. Dhe bashkėkombasve tė tij u thotė: "Mė pėlqen gjithcka e skocezėve, ngjyra, humori, forca e tyre. Asnjė nė Glasgow nuk bėhej aktor, quheshe njė i cmendur nėse e provoje. Por une ja dola nuk i vura re dhe bėra atė cka dėshiroja mė shumė”. 

  Pėr aktorin ėshtė shumė e rėndėsishme qė tė gjej pak kohė pėr tė pushuar e pėr tu marė me veten: "Suksesi nuk mė intereson, nuk shkoj nė festa cdo darkė. E dua ata qė bėj. Ėshtė njė nder tė bėsh kėtė punė pėr tė jetuar” ka pėrfunduar aktori.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Arrestohet aktori Ryan O'Neal dhe i biri

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:41

  Aktori amerikan Ryan O’Neal, 67 vjec dhe i biri Redmond, u arrestuan nga policia e Los Angeles se dyshoheshin pėr mbajtje droge. 

  Lajmi u bė i ditur nga zėdhėnėsi i sherifit tė Los Angeles, Steve Whitmor, i cili tha se arrestimi i tė dyve u bė gjatė njė kontrolli rutinė nė shtėpinė e O’Neal, nė Malibu, ku djali i aktorit Redmond po qendron nė arrest shtėpi pėr zotėrim tė drogės. 

  Agjentėt e policisė kanė marre nė stacion edhe Ryan, protagonistin e filmit “Love story”, pėr arsye sė gjetėn pako me drogė nė shtėpinė ė tij. 

  Ryan dhe Redmond O’Neal mund tė akuzohen pėr mbajtje droge nė shtėpi.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Arcuri, e pavendosur nė dashuri

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:41

  Sic duket nuk ka qėnė edhe kėtė radhė burri ideal pėr Manuela Arcuri-in. 

  Sipas “Novella 2000”, aktorja ėshtė ndarė edhe nga avokati Enzio Costantino, duke i dhėnė funde historisė sė radhės sė dashurisė. 

  Disa ditė mė parė gjatė njė shfaqe nė Ostia, Manuela deklaroi se ishte "e lumtur dhe beqare ". Por…

  Kohėt e fundit ish karabinierja e televizionit duket se ndihet mirė nė rolin e saj tė ri si "mbretėresha e zemrave ". 

  Pas ndarjes nga Aldo Montano, zėrat pėr flirtet, tė vėrteta apo jo, kanė mbushur faqet e gazetave gossip, edhe pse ajo gjithmonė i ka mohuar duke deklaruar se eshtė single.

  Gjatė verės, ajo u shoqėrua me avokatin Costantino. Mes pėrkėdheljeve dhe pėrqafime, dukej se pėr Manuelėn kishte kaluar furtuna dhe po lundronte nė ujėra tė qetė. Njė idil qė u ndėrpre nga disa foto kompromentuese, qė tergonin aktoren me njė shoqen e saj nė pozicione dyshuese. 

  Por, ky nuk ėshtė fundi pėr Manu-ne, duke kaluar vera kaloi edhe “dashuria” pėr avokatin. Nė horizont shfaqet njė dashuri e re. Ajo ėshtė parė nė Capri me njė balerin flamenkoje. Dashuri? Shpresojmė qė kjo tė zgjasė…
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Pitt, nė mbėshtetje tė martesave gay

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:43

  Aktori amerikan Brad Pitt ka dhuruar 100 mijė dollarė pėr tė ndaluar "Proposition 8",iniciativėn pėr tė ndaluar martesat gay, e cila do tė votohet nė California nė referendumin e nentorin. 

  "Asnjė nuk ka tė drejtė t'i mohojė njė personi tjetėr jetėn e tij” ka deklaruar Pitt pėr "Los Angeles Times".

  15 majin e kaluar Gjykata e Lartė e Californi-sė kishte dhėnė dritėn jeshile pėr tė lejuar martesėn mes dy personave tė tė njėjtit sex, por mė 4 nėntorin e ardhshėm qytetarėt e shtetit do tė thirren tė votojnė dhe duhet tė vendosin nėse do ta kalojnė apo jo ligjin e ri.

  "Mendoj se tė gjithė e kemi tė drjtėn pėr tė jetuar jetėn tonė si duam, derisa nuk cėnojmė tjetrin - ka vazhduar aktori – nė Amerikė nuk ka vend pėr diskriminimin, unė do tė votoj pėr barazinė, dhe kundėr iniciativės sė ligjit”. 

  Pitt, qė gjithmonė ka dekalruar se nuk do tė martohet me aktoren Angelina Jolie derisa martesa gay tė bėhet ligj nė SHBA, ka dhuruar shumėn organizatorėve qė bėjnė fushatėn kundėr nismės “Proposition 8”. 

  Ėshtė shifra mė e madhe qė ėshtė dhėnė ndonjėherė pėr kėtė cėshtje nga divat e Hollywood-it. Aktualisht tė drejta civile qė lejojne martesėn midis personave tė tė njėtin sex, lejohet vetėm nė dy shtet tė SHBA- sė, California dhe Massachusetts.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Moss: Me Agyness nuk sfiloj

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:43

  Mbretėresha e pasarelave Kate Moss kėrcėnon se do tė bojkotojė javėn e modės milaneze. 

  Arsyeja, sipas “Star Magazine” ėshtė se nė pasarelė do tė sfilojė edhe Agyness Deyn, vajza nga Manchesteri mė e kėrkuara nga stilistėt. 

  Marredhėniet midis tė dyjave janė prishur qė nė 2007-tėn, kur "Aggy" u klasifikua nga revista “Tatler” si modelja e veshur mė mirė, duke spostuar kolegen Moss nė vendin e dytė. 

  Kate nuk e ka pėrjetuar aspak mirė kėtė situatė dhe nga ai moment nuk i flet mė rivales, qė u bė e famshme pėr trupin e saj perfekt, flokėt shumė tė shkurtėr dhe bionde. 

  Por me sa duket Deyn nuk mėrzitet fare nga kjo pėrkundrazi, argėtohet aq shumė sa nuk le rast pa acaruar nervat e koleges sė famshme. 

  Njė prej tė cilave ėshtė edhe shoqėrimi me ish-in e mrekullueshem tė Kate, kėngetarin e “Babyshambles”, Pete Doherty.
   
  Lufta midis tė dyjave po bėhet gjithmonė edhe mė e ashpėr. Moss ka dhėnė ultimatumin: "Me Deyn, unė nuk sfiloj". 

  Por kjo nuk ėshtė hera e parė qė dy yje tė pasarelave botėrore, grinden me njėra-tjetrėn, ka ndodhur nė tė kaluaren dhe do tė vazhdojė tė ndodhe edhe nė tė ardhmen. 

  Kjo, se ato duan tė jėnė gjithmonė mė tė mirat tė zotėrojnė sfilata e stilistėve mė tė famshėm.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Hudson: Mė pėlqen tė interpretoj nudo

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:47

  Kate Hudson promovon komedinė e saj tė fundit "My best friend's girl", qė do tė dalė nė kinematė amerikane mė 19 shtator. 

  Gjatė prezantimit tė filmit deklaroi: "Kur punoj mė pėlqen tė interpretoj rolin e njė gruaje sexy. Mė duket shumė normale dhe e bukur tė luash skena seksi, kjo ėshtė arsyeja qė unė nuk e kam problem tė luaj edhe nudo”. 

  Nė film Hudson, pas fundit tė njė lidhje tė rėndėsishme dashurie, transformohet nė njė grua qė ka shumė tė dashur.
   
  Filmi, nėn regjinė e Howard Deutch, ka pėr protagonist njė dajlė tė ri dhe tė hutuar, Dustin (Jason Biggs) qė ėshtė shumė i dėshpėruar pasi e dashura e tij, Alexis (Kate Hudson) e ka lėnė. Si tė vetme mėnyrė pėr tė rifituar zemrėn e tė dashurės ėshtė ajo qė ti drejtohet shokut tė tij shumė tėrheqės Tank (Dane Cook).

  Puna e Tank ėshtė ėshtė pak e cuditshme dhe anormale. Ai del me ish tė dashurat e djemėve dhe qellimi i tij ėshtė tė kaloj me to ditėn mė tė keqe. Nė kėtė mėnyrė gratė tė dėshpėruara kthehėn tek ish tė dashurit e tyre. 

  Por nė kėtė rast ekziston njė problem, Tank dashurohet cmendurisht me Alexis.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Djali i Kate Hudson preferon rapin para rokut

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:54

  Djali i aktores Kate Hudson dhe rokerit Chris Robinson, Ryder, nuk do tė ndjekė hapat muzikor tė babait, pasi qė ai pėlqen muzikėn rep.

  Katėrvjeēari preferon tingujt e hip-hopit nė krahasim me tingujt e rok bendit tė babait tė tij, The Black Crowes.

  “Ai vėrtet e pėlqen muzikėn rep. Ėshtė shumė qesharake, sepse unė dhe Chris nuk dėgjojmė nė shtėpi kėtė muzikė. Por fėmijėt e mi e duan atė. Kjo i bėn ata tė ndjehen cool. E shoh fytyrėn e tij dhe ai mendon se ėshtė cool”, ka thėnė Hudson.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Biel xhiron album me Timberlake

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:55

  Aktorja Jessica Biel ka xhiruar album me tё dashurin e saj, yllin e muzikės pop, Justin Timberlake.

  Aktorja ёshtё “detyruar” nga i dashuri i saj tё hyjё nё studio dhe tё punojё nё disa kёngё me tё, me qёllim qё tё nxitё adhuruesit tё e tij tё blejnė muzikёn e Jessicas.

  “Justin e ka kompozuar pjesėn mё tё mirё tё albumit tё Jessicas. Ai dėshiron qё tifozёt e tij ta pėrkrahin atё, andaj ka dhёnё edhe vokalin e tij nё shumicėn e kёngёve”, ka bёrё tё ditur njё burim.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Stefani emėrtohet disenjatorja mė e mirė e famshme

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:55

  Gwen Stefani ka arritur tė mposhtė Justin Timberlake, pėr tė kryesuar nė njė sondazh tė magazinės US, qė zgjodhi disenjatorin mė tė mirė tė famshėm.

  Ylli i muzikės pop dėshtoi nė jetė nė listėn e Disenjatorėve tė Famshėm mė Hot tė magazinės In Touch, por linja e modės e Stefanit, L.A.M.B., qė ėshtė favorite pėr yjet si Paris Hilton, kėsaj here mban kreun nė sondazhin e magazinės US.

  Ajo mposhti linjėn William Rast tė yllit tė muzikės pop, Timberlake, derisa Hilton, Victoria Beckham dhe Sean 'Diddy' Combs plotėsojnė top pesėshin.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Biggy: Belegu nuk ėshtė njeriu qė mund t’i vlerėsojė kėngėtarėt

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:56

  Big Mama e ka akuzuar organizatorin e "Videofestit Muzikor", Erolld Belegu, duke thėnė se ai nuk ka aftėsi t’i vlerėsojė kėngėtarėt dhe punėn e tyre.

  Kėto komenti Biggy i ka bėrė gjatė emisionit tė saj nė Alsat-M, “Mama’s Big Show”, ku i kishte mysafirė anėtarėt e grupit legjendar “Elita 5”, tė cilėt nė vitin 2004 ishin larguar nga spektakli duke shprehur pakėnaqėsinė e tyre pėr mospėrfshirjen e megahitit tė tyre “Faleminderit” nė nominimet pėr “Best Group”. 

  “Videofesti ėshtė festival familjar dhe asgjė mė shumė. Ky festival nuk i do kėngėtarėt e Maqedonisė, kjo ėshtė parė disa herė. Fatkeqėsisht, Erolld Belegu nuk punon nė tė mirėn e kėngėtarėve. Tekefundit, Erolld Belegu nuk ėshtė njeriu i duhur tė vlerėsojė njė kėngėtar, e veēmas kur bėhet fjalė pėr grupin e famshėm ‘Elita 5’”, ka thėnė Big Mama gjatė emisionit tė saj nė Alsat-M. 

  Nga ana tjetėr Belegu ėshtė shprehur se ky ka qenė njė reagim i ēastit i Biggyt, pasi sipas tij, ata kanė marrėdhėnie shumė tė mira me njėri-tjetrin. 

  “Po mė habit kjo deklaratė e Bigut, sepse unė kam raporte tė mira me tė dhe ajo ėshtė njė vajzė e mirė. Ndoshta ka qenė diēka e ēastit”, ėshtė shprehur pėr “Kosova Sot”, Erolld Belegu.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Spears pas katėr vitesh nė Mbretėrinė e Bashkuar

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:57

  Mėsohet se Britney Spears do tė kthehet nė Britani tė Madhe pėr herė tė parė pas katėr vitesh, pėr t’u paraqitur nė garėn televizive pėr talentė, "The X Factor".

  Hitbėrėsja e kėngės “Toxic” ėshtė kthyer nė Mbretėrinė e Bashkuar pas kėrkesės tė cilėn ia ka bėrė moguli i muzikės, Simon Cowell, pėr t’u paraqitur nė shoun e tij. 

  “Tė gjithė janė tė emocionuar. Prania e Britneyt nė njė shou tė kėtillė ėshtė diēka e jashtėzakonshme”, ka thėnė njė burim pėr britaniken, “The Sun”.

  Sponsored content

  Tema Re: VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 11th December 2018, 20:22