KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Jolie bėn filma pėr fėmijėt e saj

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:58

  Aktorja hollywoodiane, Angelina Jolie, bėn filma aksion, me qėllim qė gjashtė fėmijėt e saj tė jenė nė gjendje ta shohin atė me krenari, kur tė rriten.

  “Dua t’i bėj krenar. Nėse ka ndonjė shans qė tė lėndohem, do tė marr masa mbrojtėse! Jam pėrgjegjėse pėr kėtė pėr shkak tė fėmijėve tė mi”, ka thėnė Jolie. 

  “Por, njėkohėsisht e di se ata do tė ndjehen mirė kur do t’i shohin filmat e mi kur tė rriten, andaj kjo mė jep edhe mė shumė arsye pėr tė bėrė mė shumė tash”, shton aktorja e filmit Tomb Rider.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Naomi Campbell do tė pensionohet?

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:58

  Supermodelja britanike, gjithmonė ka qenė nguruese tė heqė dorė nga karriera e saj, pėr shkak se nė industrinė e modės ka vetėm disa femra me ngjyrė, por kjo ka ndryshuar qė kur dizajnerėt nė Javėn e Modės nė New York, tė zhvilluar sė fundit, shfrytėzuan bukuroshe tė tė gjitha racave nė sfilatat e tyre.

  “Kėtė herė dizajnerėt dhe editorėt kanė bėrė njė hap pėrpara. Jam ndjerė pozitive. Kjo do tė thotė se mund tė pensionohem mė herėt”, ka thėnė Naomi.

  Instikti im i brendshėm ėshtė qė tė nxis femrat me ngjyrė tė dalin atje, pavarėsisht nėse jam unė nė modė apo jo. Do tė isha e lumtur qė kur t’i mbush 55 vjet ta marr njė revistė dhe ta shoh tė pasur me vajza tė zeza”, shton supermodelja 38-vjeēare.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Johansson dhe Mendes ndihmojnė kampanjėn telefonike

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 11:59

  Scarlett Johansson dhe Eva Mendes i kanė bashkuar forcat pėr t’i inkurajuar amerikanėt qė t’i riciklojnė telefonat e vjetėr celularė.

  Tė dyja aktoret janė pjesė e njė fushate te Environmental Media Association, e cila ka pėr qėllim qė t’u tregojė njerėzve se ēfarė duhet tė bėjnė me telefonat e tyre tė padėshirueshėm. 

  Filmi i shkurtė i cili titullohet “The Spirit”, ėshtė xhiruar nga regjisori i filmit “Sin City”, Frank Miller. Ndėrsa mund tė shikohet nė faqen www.myCityScreams.com
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 12:03

  Mėsohet se Britney Spears do tė kthehet nė Britani tė Madhe pėr herė tė parė pas katėr vitesh, pėr t’u paraqitur nė garėn televizive pėr talentė, "The X Factor".

  Hitbėrėsja e kėngės “Toxic” ėshtė kthyer nė Mbretėrinė e Bashkuar pas kėrkesės tė cilėn ia ka bėrė moguli i muzikės, Simon Cowell, pėr t’u paraqitur nė shoun e tij. 

  “Tė gjithė janė tė emocionuar. Prania e Britneyt nė njė shou tė kėtillė ėshtė diēka e jashtėzakonshme”, ka thėnė njė burim pėr britaniken, “The Sun”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Anderson nė sfilate mė njė mashkull misterioz

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:33

  Pamela Anderson u paraqit nė sfilatėn londineze me njė burrė misterioz tė maskuar. 

  Sipas tė mirė informuarve pas maskės fshihej as mė pak dhe as mė shumė, po Michael Jackson. Ish-mbreti i popit dhe showgirl sexy prej disa kohesh janė miq intime. 

  Krijimet e damės sė madhe tė modės britanike Vivienne Westeood kanė kaluar pėr pak minuta nė vend tė dytė ne "London Fashion Week". 

  Kjo pėr arsye se nė rreshtin e parė tė sfilatės ishte ulur Pamela Anderson e shoqėruar nga njė i panjohur. 

  Burri, kishte veshur njė veshje mbrėmjeje, kėmishė tė bardhė, kravatė tė zezė dhe njė maskė tė bardhė, plastike. Edhe duart i kishte tė mbėshtjella nga i njėjti material.

  Ish roja bregdetare e “Baywatch” nuk e tha se kush ishte personi enigmatik pėrkrah saj. 

  Ai nuk foli fare gjatė gjithė mbremjes. Shtypit britanik ėshtė i sigurt qė bėhet fjalė pėr Michael Jackson.

  Mė sa duket Michael dhe Pamela po jetojnė njė hitori dashurie. Cifti i cuditshėm u kap, disa kohė mė parė duke flirtuar para hotelit “Shutters” nė Malibu Beach. 

  Pamela duhet te ndryshoje prfesion, pasi u tregua nje gjeni e vertete nė mardheniet me publikun.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Elle Macpherson, modelja mė e mirė

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:34

  Elle Macpherson ėshtė kurorezuar si modelja mė e mirė e tė gjitha kohėrave nga njė sondazh prej 3 mijė femrave. 

  Top modelja australiane tashme 44 vjec e mbi quajtur “The body”, (Trupi), e cila u bė e famshme nė vitet 80, ka lėnė prapa modelen Cindy Crowford dhe Twiggy qė respektivisht renditen nė vend tė 2-te e tė 3-te. 

  Sondazhi u zhvillua nga firma britanike e veshjeve “Debenhams” me rastin e Javes sė Modes nė Londėr.

  Sipas zėdhėnėses sė kėsaj firme sondazhi ka treguar se gratė preferojne silueta mė tė mbushura, si Elle dhe Cindy.

  Shumė prej modeleve qė gjenden nė dhjetėshen mė tė mirė demostrojnė se janė tė kėrkuara edhe nė ditet e sotme.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ben Stiller: Palin ėshtė e keqe

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:36

  Ben Stiller ėshtė njė tjetėr aktor i Hollywood qė mbeshtet kandidatin demokrat Barack Obama. 


  Gjatė prezantimit tė filmit tė tij “Tropic thunder” nė kryeqytetin italian i pyetur pėr kandidatėn pėr zėvėndėse presidente nė Shtėpinė e Bardhė tė, Sarah Palin, ai tha:

   “Nė njė film me siguri do t'i jepja rolin e njė personazhi negative dhe tė keq. Unė do tė votoj pėr Obama sepse , mendoj se ėshtė shumė e rėndėsishmė tė kėtė njė ndryshim nė shtetin ku unė jetoj, dhe ai do ta bėjė kėtė. Nuk e di se si mund tė jetė si aktore Sarah Palin,por tani qė e mednoj as nuk dua ta di” ka pėrfunduar Stiller.

  Filmi i fundit i Stillerit do tė dalė nė tė gjitha sallat e kinemase italiane me 24 tetor.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Banderas: Do tė votoj pėr Obamėn

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:37

  Aktori spanjoll Antonio Banderas, qė prej vitesh jeton nė Hollywood, ka deklaruar se mbeshtet kandidatin demokrat, Barack Obama, nė zgjedhjet presidenciale nė SHBA. 

  “Do tė shqetėsohesha shumė nėse zgjedhjet do tė fitoheshin nga Partia Republikane” ka thėnė Banderas nė njė konferencė shtypi, mbajtur mė rastin e hapje sė festivalit tė Kinenasė tė San Sebastian. 

  Banderas ndėr tė tjera tha se kishte marrė pjesė gjatė darkės sė organizuar nga Barbara Streisand nė Beverley Hills ku ishte i pranishėm edhe Obama si dhe shumė yje tė kinemasė, si Leonardo di Caprio, Steven Spielberg dhe Jodie Foster.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema VIP-at, si kukulla prej tulle

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:37

  Edhe vipat do tė bėhen personazhe tė kompanisė “Logo” qė krijon kukulla me tulla. Pėr tė festuar 30-vjetorin e krijimit, shtėpia e prodhimit “Lego” ka vendosur tė nxjerre nė treg njė koleksion tė vecantė qė tregon divat e muzikės pop por jo vetėm. 

  Nga Amy Winehouse te Madonna deri tek ciftet David e Victoria Beckham dhe Brad Pitt me Angelina Jolie.

  Kėta tė fundit kanė dhe fėmijėt e tyre tė vegjėl nė krah. Linja do tė jetė vetėm pėr koleksionistėt dhe nuk do tė dalė nė treg pėr publikun e gjerė.

  Qė nga lindja nė vitin 1978, komapania “Lego” ka krijur mė shumė sė 4 miliardė kukulla prej tulle, duke u bėrė njė firmė shumė e njohur si nė stil si nė sektorin e lojrave. 

  Midis personazheve tė prodhuara ėshtė edhe ajo e versionit tė famshėm anglez tė talenteve tė reja “X Factor”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Martohen protagonistėt e “Elisa di Rivombroses”

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:38

  Mė nė fund konti Ristori do tė martohet me Elizėn e tij. Sipas revistės “Eva Tremila” aktori italian Alessandro Preziozi ka vendosur tė martohet mė nė fund mė aktoren Vittoria Puccini. Njė mendim qė nuk e shqetėson aspak aktorin pėrkundrazi… 

  Me disa kile mė shumė, Alessandro ka kaluar ditė e fundit tė verės nė Capri, nė zonėn e vipave ku dhe mendohet tė bėhet dasma. 

  Lajmi nuk ėshtė bėrė zyrtar akoma por nė ishullin e Cprit nuk flitet pėr gjė tjetėr po pėr martesėn e ciftit. Dasma midis Puccinit dhe Preziosit do tė celebrohet nė mėnyrė madhėshtore. 

  Vittoria dhe Alessandro janė bashkė qė nga 2003-shi, dashuria e tyre ka lindur nė sheshxhirimin e serialit “Elisa di Rivombrosa” dhe dy vjet mė vone ajo u kurorėzua nga lindja e vajzės sė tyre Elena. 

  Kėshtu pas martesės nė serialin televiziv, tani bashkimi mes Konti Ristori dhe bukuroshes Elisa po konkretizohet edhe nė jetėn reale. 

  Ndėrkohė Alessandro po pushon duke u relaksuar pa e vrarė mendjen pėr listėn e tė ftuarve apo pėr dasmėn. 

  Ndėrsa Vittoria nuk duket aty, aktorja ėshtė e zėnė mė punė ne Romė dhe e ka lėnė vajzėn, Elena mė babanė e saj, qė nuk bėn gjė tjetėr po e pėrkėdhel e merr nė krahė duke i kushtuar tė gjithė vėmendjen vetėm asaj.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Vė bast mjekrėn pėr grupin “Metallica”

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:38

  Njė adhurues i grupit “Metallica” ka lėnė njė mjekėr tė madhe pasi ishte betuar se nuk do tė rruhej derisa grupi e tij e preferuar tė nxjirrte nė treg albumin e ri. 

  Mick Cassidy, 37-vjecar, ka pėrfunduar me njė mjekėr mbi 30 centimetra tė gjatė. Nė vitin 2006 ai kishte vėnė bast me gruan e tij Maendi se nuk do tė rruhej derisa grupi i tij i adhuruar heavy metal i njohur botėrisht tė lanconte albumin e tyre tė radhės.

  Vokalisti i “Metallicas” James Hetfield, sapo ka dėgjuar pėr dedikimin nga fansi i tij, ka rėnė dakord qė edhe ai tė rruajė mjekrėn e tij, madje me duart e veta sapo grupi tė nxjerr albumin e ri. 

  "Ka qenė njė lehtėsim", ka thėnė Cassidy, adhuruesi, nga Dublini i cili tani jeton nė Los Angeles. "Mjekra mė bėri tė dukem si njė patate me flokė".

  Death Magnetic ėshtė albumi i dymbėdhjetė i “Metallica”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Di Caprio ndahet nga Bar Rafaeli

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:39

  Leonardo Di Caprio dhe modelja Bar Rafaeli mesa duket i kane dhene lamtumiren njeri-tjetrit. 

  Pas tre vjet tė lidhjeje, edhe pse flitej pėr njė dasme mes tė dyve, duket se mes bukuroshėve nuk ka funksionuar dicka. 

  Madje ka dicka me shume: gjatė fundjavės Leo u pa nė New York me njė brune misterioze... 

  Sipas tė mirėinformuarve, gjatė muajve tė fundit duke se lidhja e tyre ka marr tatėpjetėn. Moskuptimet, punėt e shumta, largėsia, kaq ka mjaftuar qė aktori tė fillojė tė shikojė pėr ndonjė tjetėr.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Pamela pozon edhe njėherė pėr “Playboy”

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:40

  Pamela Anderson do tė kthehet tė zhvishet edhe njė herė pėr revistėn “Playboy”. 

  Lajmin e bėri tė ditur vetė ylli, e cila ka shpjeguar se ka pozuar nė 13 numra tė revistės: "13-ta nuk tė sjell fat – tha – duhet ta bėja tė 14-tėn me cdo kusht".

  Historia e Pamelės mė “Playboy” e ka fillesėn nė vitet 90, para ajo tė bėhej e famshme nė serialin "Baywatch". 

  Anderson, midis 13 edicioneve pėr revistėn mė tė famshme maskile, ėshtė cilėsuar si mė e mira nė kopertinėn e shkurtit tė 1990. Pastaj erdhi suksesi nė TV, dhe lidhja e saj me Tommy Lee me videon porno tė muajit tė mjaltit tė tė dyve qė u shpėrnda nė internet.
   
  "E kam shumė pėrzemėr tė kthehem tė pozoj pėr “Playboy”, i detyrohem shumė asaj reviste, tė gjithė suksesin tim e kam falė saj" tha Pamela.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ne TK vjen “Ne Zvornik kam lene zemren time“

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:41

  Shfaqja bilinguale, trajton temen e drames ne ish Jugosllavi, luften civile dhe luften ne Bosnje Hercegovine, rendesine e komunikimit mes njerezve dhe cka shkakton ai. 


  “Ne Zvornik kam lene zemren time“. Do te jete ky titulli i shfaqjes qe do te ngjise ne skene Teatri i Metropolit ne bashkepunim me Teatrin Social te Mantovas. Kjo pjese eshte shkruar nga Abdulah Sidran, dramaturgu boshnjak qe ka bashkepunuar me Emir Kusturicen. 

  Shfaqja bilinguale, trajton temen e drames ne ish Jugosllavi, luften civile dhe luften ne Bosnje Hercegovine, rendesine e komunikimit mes njerezve dhe cka shkakton ai. 

  “Jemi perpjekur t’i japim nje kuptim universal ketij konflikti. Kemi arsyetuar mbi limitin. Mbi nje kufi qe nuk i lejon personat te komunikojne mes tyre e qe i vendos ne pozicione nacionalizmi por edhe individualizmi. Ky projekt bazohet mbi dinamiken e komunikimit mes aktoreve”, thekson regjsorja, Federica Restani. Perpos aktrimit, qe do te zhvillohet nga aktore shqiptare dhe italiane, pjesa do te permbaje edhe copeza kori. 


  Nje trupe do te mimetizoje levizje mbi uje. Ata jane lundertaret qe perpiqen te kalojne Drinen, lumin qe gjendet mes kufinjve te Bosnjes dhe Serbise. Premiera “Ne Zvornik kam lene zemren time“ do te ngjitet ne skenen e Akademise se Arteve me date 2 tetor.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Hillary Swank, operacion per te hequr tumorrin

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:42

  Ore paniku per aktoren dy here fituese te cmimit Oscar, Hillary Swank. Ajo i eshte nenshtruar nje nderhyrje kirurgjikale per heqjen e nje tumorri beninj. 


  Nepermjet nje komunikate zyrtare, theksohet se tashme Swank eshte ne gjendje te mire shendetesore dhe ajo e mori vendimin menjehere pasi vuri re se dicka nuk shkonte ne trupin e saj. Pervec kesaj fjalie, menaxheri i saj nuk shton asnje te dhene tjeter. 

  Duket se ky operacion nuk ishte parashikuar per protagonisten e “One million dollar baby”. Lajmin e ka dhene revista prestigjoze “People”, e cila citoi menaxherin e aktores hollivudiane, Jason Weinberg. 34 vjecarja do rishfaqet ne ekranin e kinemase me filmin “Amelia”, i bazuar ne historine e vertete te jetes se aviatores Amelia Earhart.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Britney Spears, pėrsėri nė gjykatė

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:43

  Britney Spears ėshtė kthyer sėrish pėrpara gjykatėsve. Pas luftės sė gjatė ligjore pėr kujdestarinė e fėmijėve tė saj, qė i kaluan ish burrit Kevin Federline, ish mbretėresha e popit duhet tė paraqitet nė gjykatė nė 15 tetor. 

  Akuza kėtė radhė ėshtė gudia pa patentė. Avokatėt e Britney nuk e pranojnė akuzėn dhe thonė se kėngėtarja kishte njė leje drejtimi, nė pritje tė patentės, qė ishte lėshuar nga shteti i Louisianės. 

  Sipas tyre leja e drejtimit duhet tė quhet e vlefshme pasi kėngėtarja zotėron njė shtėpi nė atė shtet.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Tė mbathurat pėr njė birrė

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:44

  Njė promovim i pazakontė vetėm pėr femrat ėshtė mbajtur nė njė bar hoteli nė Melbourne. Alkool gratis pėr vajzat, nė kėmbim tė tė mbathurave tė tyre siper banakut. 

  Ka qenė i madh numri i femrave qė janė konsumuar birra pa pagesė. Ngjarja edhe pse ėshtė kritikuar ka kaluar shumė mire.

  Aksioni, “No Undie Sundie” ėshtė mbajtur nė hotelin “Saint” tė Melbournet. Vajzat, tė cilat i kanė hequr mbathjet dhe i kanė vėnė mbi banak kanė fituar pije me vlerė prej 50 dollarėsh. 

  Si reklame pėr tė terhequr klientet, lokali ka vendosur njė mega foto tė Britney Spears ndėrsa zbret nga makina pa tė mbathura. 

  Autoritetet e sektorit kanė urdheruar qė tė mbyllet aktiviteti sa mė parė,pasi ėshtė paditur si nga qeveria si nga organizata nė mbėshtetje tė femrės. 

  “Ky aksion duket si njė promocion i papėrshtatshėm i alkoolit dhe pėr kėtė do tė nisin hetimet”, ka thėnė Sue Maclellan, drejtoreshė e bordit pėr pijet alkoolike nė Australi.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Tė bėrit seks? Zgjidhja anti-grip

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:45

  I thoni lamtumire shurupit, sprait pėr hundėn dhe cdo lloj medikamenti tjetėr. 

  Pėr t'u kuruar nga gripi mjafton tė kryesh marredhėnie seksuale... Kura u mundėsua nga Sina Zarrintan, njė kėrkues i Departamentit tė Neuro-kirurgjisė nė Universitetin e mjekėsisė ne Tabriz, nė Iran. 

  Ky studim pėrfshin vetėm meshkujt nė moshė madhore dhe gratė duke pėrjashtuar djemtė e rinj.
   
  Efekti anti-grip, nėpėrmjet marredhenieve seksuale, arrihet nė saj tė aktivitetit tė sistemit nervoz simpatik qė vihet nė punė nga eksitimi seksual, qė zvogėlon venat e gjakut, ato qė irritojnė dhe bllokojnė rrugėt e frymėmarrjes. 

  Nė ndryshim nga medikamentet e farmacive, avantazhi i kėtij trajtimi ėshtė se nuk ka asnjė efekte anėsore, mund tė pėrsėritet duke rikthyer mirėqėnien nėpermjėt njė stimulimi nė sistemin nervor simpatik.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema “Seksi tresh”, obsesion botėror

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:46

  Tre veta poshtė carcafėve, me njė shkallė tė lartė erotizmi. Ky ėshtė obsesioni mė i madh qė kanė burrat nė mbarė botėn. 

  Nė njė studim qė u bė nga Calvin Klein, “Cili ėshtė obsesioni yt sekret?”, nė SHBA, Kanada, Britani e Madhe, Gjermani, Itali dhe Spanjė dhe pėrfshiu 8 mijė persona, gra dhe burra nga mosha 18 dhe 45 vjece, nxorri kete konkluzion. 

  65 % e burrave kanė thėnė se vendin e parė nė fantazitė e tyrė mė tė fshehta e zenė fantazitė seksuale jashtė normave tradicionale. 

  Ndėrsa pėr gratė obsesioni mė i madh ėshtė xhelozia pėr burrat e tyre dhe vendin e dytė ia japin estetikės, kirurgjisw plastike. 

  Nė vendet europiane kjo skaletė ka njė ndryshim tė vogėl nė renditje, pasi femrat mesdhetare i kushtojnė mė shumė rėndėsi paraqitjes sė jashtme se sa partnerit dhe mė shumė se sa tradhtitė ato kanė obsesion dashnoret e burrave.
   
  Nga kjo anketė dolėn shumė rezultate befasuese por edhe konfirmuese si pėrshembull, u vėrtetua se burrat kur mendojnė pėr njė grua, pėrqendrohen nė pamjen e saj tė jashtme, fizikun:per gjoksin 83% e burrave amerikane, fundshpina pėr 73 % tė burrave europiane. 

  I thoni lamtumirė dashurisė romantike, tė bėrė nga puthjet e aposionuara apo detajet simbolike, se pėr burrat kėto nuk kanė rėndėsi. 

  Ndryshon puna me gratė qė nėse ka ndonjė gjė qė i ndez trupin dhe zemrėn, nuk ėshtė trupi i bukur, paratė apo xhentilesa, por era e mashkullit. 

  Obsesionet e personave ndryshojnė nga shteti nė shtet dhe nga femra nė mashkull. Flasim pėr tė njėjtat dėshira dhe ndryshimi qendron nė vendin qė zenė nė klasifikim.

  Nė SHBA, psh, nė vend tė parė kanė pornografinė me 73% bashkė me kandezet me 65%, obsesion ky qė nė klasifikimin botėror ėshtė nė vendin e dytė. 

  Fksimi pėr ish tė dashurit dhe pėr VIP-at zė 55% -in e meshkujve amerikane. Gratė amerikane obsesion kanė masturbimin nė shtėpi me 41% si dhe pasionin pėr njerėzit e famshėm 37%. 

  “Sex toys” janė objekte e fantazisė pėr: amerikanet 45%, kandezet 44% dhe gjermanet 40%.

  Pasionin pėr vajzat e reja si dhe seksi tresh ėshtė prioritet i fantazisė sė burrave, kandezė 59%, rusė 53%, spanjollė 56% dhe italiane 65%, por rekordin e dėshirės pėr tė patur njė vajzė tė re e thyejnė gjermanėt me 70%. Burrat angleze distancohen nga grupi duke patur tėrheqje pėr seksin e cuditshėm dhe tė bollshėm. 

  Pėr sa i pėrket aventurave dhe xhelozisė, femrat angleze janė mė xhelozet me 44%, tė ndjekura nga ruset me 43%. Dėshira pėr tė patur njė lidhje jashtė martesore ėhtė obsesioni i spanjolleve me 38% dhe tė medosh qė 36% e tyre janė xheloze. 

  Burrat mė xhelozė konsiderohen rusėt me 35%.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Knightley dhe Mendes,bashkė nė njė film

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:47

  Keira Knightley dhe Eva Mendes do tė jenė bashkė nė filmin “Last Night”. Me regjine e Massy Tadjedin, pėr tė cilin ėshtė dhe filmi i parė si regjisor pas njė kariere tė sukseshme si skenarist. 


  Filmi do tė tregojė historinė e njė cifti tė martuar. Tė dy pėr shkak tė impenjimeve nė punė ndahen pėr njė natė dhe venė nė provė vetėn pėr t'i rezistuar tundimit tė tradhėtisė. 

  Artistet do tė luajnė pėrkrah aktorėve si Sam Worthington dhe Guillaume Canet.

  Xhirimet e “Last Night”, qė do tė vijnė nė ekranin e madh vitin tjetėr, do tė fillojnė muajin tjetėr nė New York.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Bruce Willis bėhet regjisor

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:47

  Aktori amerikan, Bruce Willis ėshtė gati tė qėndrojė pas kamerave tė xhirimit. 

  Ai ka firmosur njė kontartė pėr tė qenė regjisori i thrillerit psikologjik “Three Stories About Joan”. 

  Xhirimet e filmit do tė fillojnė nė muajit qė do tė vijnė nė Louisiana. Sipas raportimeve tė revistės “The Hollywood Reporter”, aktori, 53 vjec, do tė jetė edhe protagonisti i filmit. 

  Pėrkrah tij mund tė luaje aktori Owen Wilson dhe Kieran Culkin, vellai i tė mirenjohurit Macaulay.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Victoria: Los Angeles mė ka ndryshuar

  Mesazh nga Leriona prej 22nd September 2008, 17:01

  Ha mė shumė, vrapon 6 km nė ditė dhe bėn mė pak pazare. Victoria Beckham ka ndryshuar pamje dhe stilin e jetės. 

  "Qė kur jetoj nė Los Angeles bėj njė jetė mė tė shėndetshme dhe mė tė lumtur”, ka thėnė Posh pėr revistėn britanike “Sun”. 

  Jeta afėr Hollyėood i ka dhėnė njė kthesė jetės sė gruas sė Beckham, qė nė Spanjė u shfaq e dobėt dhe e mėrzitur. 

  Ylli 34-vjecar qė prej njė viti jeton nė Los Angeles ka filluar tė ndjejė pėrfitimet e jetės. 

  Njė grua e vetėdijshme pėr mundėsitė qė i ofron jeta, me besim pėr tė ardhmen si dhe nė shanset qė ka pėr t'u bėrė stiliste.

  "Ka qėnė njė periudhe ku nuk besoja se do t’ia dilja mbanė. Pastaj e kuptova qė tė transferohesh nė SHBA ishte njė mundėsi. Kam punuar shumė duke qėndruar pas David, fėmijėve dhe duke menduar pėr linjėn e re tė modės. Jam e lumtur pėr skrificat qė kam bėrė dhe se si po mė shkojnė gjėrat”, thotė Victoria.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ronaldo mė njė tė dashur “profesioniste”

  Mesazh nga Leriona prej 22nd September 2008, 17:03

  Ai ėshtė njė kampion qė fiton 150.000 euro nė javė me 42 gola nė sezon, por qė mė femrat nuk ka fat fare. 

  Cristiano Ronaldo, 23 vjec, bomberi i “Manchester United”, mori njė surprizė tė keqe nga gazeta britanike.

  Bukuroshja braziliane qė frekuenton prej kohėsh, qė ja ka prezantuar shokėve tė skuadrės dhe qė e ka marre nė festat e tranierit Alex Ferguson, ėshtė aq profesioniste sa shoqėrohet nga truprojet dhe jeton nė lagjen mė ekskluzive tė Londres, Knightsbridge. 

  Ata qė i kanė treguar tė vėrtetėn e Fernandės, tė vėrtetė qė ajo ja ka fshehur gjithmonė Ronaldos, ka qėnė revista “News of the World”. 

  Titujt kryesorė tė revistės si dhe videot nė sitet e internetit, tergojnė “punėn” e saj, fakte tė tilla si: Fernanda qė kėrkon 460 sterlina pėr njė orė sherbime nga ana e saj, ose kur zhvishet mė njė kolege dhe pėr 120 sterlina ajo i shet gazetarit 2 grame kokainė. 

  26 vjecarja, shoqėrohet nga 5 eskorta tė shtetit dhe me klientėt ajo mburr lidhjen e saj me Ronaldo.

  Fernandės duket se i ka hyre nė zemėr asi i “Red Devils”, por mbetet dyshimi nėse Ronaldo mė tė vėrtete nuk dinte gjė pėr profesionin e Fernandės sė tij, apo... 

  Sipas “News of the World” ajo arrin tė fitojė 2.000 sterlina nė natė. Por, mos ndoshta pėr Cristian, Fernanda ka bėrė njė pėrjashtim nga rregulli dhe nuk i merr para?

  Me sa duket asnjė histori dashurie e Ronaldos nuk do t'i shpėtojė reflektorėve dhe tė qendrojė jashtė vėmendjes sė medias.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Arrestohet Goerge Michael

  Mesazh nga Leriona prej 22nd September 2008, 17:04

  Kengetari George Michael eshte arrestuar ne nje tualet publik ne Londer ku u kap ne mbajtje droge. 


  Lajmin e beri te ditur “Associated Press”. Por per kengetarin britanik, problemet me rendin per ceshtje droge nuk jane te panjohura. Ne muajin maj atij iu terhoq patenta per dy vjet, pasi udhetonte nen efektin e lendeve narkotike. 

  Ne vitin 1998 kur ishte ende pjesetar i grupit “Wham”, u arrestua gjithmone ne nje banjo publike ne Beverly Hills, per akte te pahijshme. Kengetari i beri avance nje polici te veshur civil. 

  Ky arrest rezultoi frymezues per te. Pas tij George Michael nxorri kengen e suksesshme “Outside”, e cila i referohet pikerisht ketij arrestimi. Ne video paraqitet skena e ngjarjes, e cila e detyroi te pranonte publikisht homoseksualitetin. 

  Kete vit 45-vjecari ka firmosur nje marreveshje prej disa milione paundesh me nje publikues, per t’i shkruar autobiografine, e cila thuhet se nuk do te jete “pa doreza” mbi gjithcka lidhur me jeten e tij.
  arjes.

  Sponsored content

  Tema Re: VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 11th December 2018, 21:19