KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Kuriozitete

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Kuriozitete

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 01:57

  Kuriozitete te ndryshme
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema George Clooney godet makinen e fanses, e zevendeson me tjeter

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 01:57

  Kemi dėgjuar se George Clooney ėshtė djalė klasi. Sa si i ndodhi aksidentalisht kur goditi makinėn e njė admirueseje. 47-vjeēari goditi makinėn “Lancia Ypsilon” nė pjesėn e pėrparme, duke lėnė dėme tė vogla. Por shumė shpejt e pranoi fajin e aksidentit, qė ndodhi nė Penabilli, Italia qendrore. Kur gruaja shkoi tė marrė makinėn nga servisi, ajo gjeti njė model tė ri dhe njė shėnim nė xhamin e pėrparmė. Ylli i Hollivudit kishte shkruar: “Mė vjen kaq keq, shpresoj tė mė falėsh! George Clooney”.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Britani, 12-vjecari 2.1 metra qe vazhdon te rritet

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 01:58

  Brenden Adams ėshtė 12 vjeē, por gjatėsia e tij i ka kaluar tė 2.1 metrat. Edhe pse miqtė thonė se Brenden ėshtė njė fėmijė i zakonshėm, duket qartė qė ai nuk ėshtė si tė tjerėt. Atij i duhet tė ulė kokėn kur kalon nėpėr dyer dhe tė ulet anash nė bankėn e shkollės, sepse gjunjėt nuk e lejojnė. Nėna e tij pėrdor njė makinė shumė tė madhe dhe i duhet ta ulė reshtin e dytė tė ndenjėseve, tė ulet nė rreshtin e tretė dhe t’i shtrijė kėmbėt deri nė ndenjėset e para. Shkaku? Doktorėt thonė se ėshtė njė ērregullim kromozomik. Qė nė moshėn 8-vjeēare kishte masėn trupore tė njė tė rrituri dhe rritja vazhdon.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Nderron jete ne moshen 138-vjecare burri me i moshuar ne bote

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 01:59

  Burri mė i vjetėr nė botė ka ndėrruar jetė nė qytetin perėndimor tė Jaipur. Letrat e pensionit tė Habib Miyan tregojnė se ka lindur mė 20 maj tė vitit 1879, por ai gjithmonė ka thėnė se ka qenė 138 vjeē. Miyan ka jetuar nė njė lagje myslimane nė Jaipur me 32 tė afėrm. Ai pretendoi se ishte 138 vjeē, edhe pse libreza e pensionit tregon moshėn 129-vjeēare. Sido qė tė jetė deri mė sot ka mbajtur titullin si burri mė i moshuar nė botė. Shikimin e humbi 50 vite mė parė dhe ka pasur probleme me lėvizjen pėr shumė vite. Pensionin e ka tėrhequr qė prej vitit 1938.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 02:00

  Ivy Bean feston ditėlindjen e 102-tė, por jetėgjatėsia e saj nuk ėshtė fakti qė e bėn tė veēantė. Ajo ėshtė pėrdoruesja mė e moshuar e internetit dhe adresės “Facebook”. Ivy Bean vendosi se kishte ardhur koha tė dilte “online”, kur mėsoi pėr kėtė adresė pėrmes stafit nė shtėpinė e tė moshuarve ku jeton. Karriera e saj bėri qė profili tė jetė i mbushur me aktivitete interesante qė ka bėrė nė jetė. Tani kėtė e pėrdor pėr tė mbajtur lidhje me miqtė dhe familjen. Ivy thotė pėr “The Sun”: “Dėgjova pėr “Facebook” dhe doja tė dija se ēfarė ishte. Mė pėlqen tė jem “online” s’e pėrtoj tė shkruaj me stilolaps”.
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Rreth botes per 13 dite, me helikopter

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 02:01

  Scott Kasprowicz dhe Steve Sheik fluturuan me helikopter rreth botės pėr 13 ditė, duke thyer rekordin pėr shpejtėsinė me helikopter. Fluturimi mė i shpejtė rreth botės ishte pėr 17 ditė, i vendosur nė vitin 1996. Kasprowics dhe Sheik e pėrfunduan atė duke u ulur nė Nju Jork. Java e parė shkoi vaj. Tė dy pilotėt e pėrshkuan largėsinė nga Nju Jorku nė Londėr pėr 40 orė e 41 minuta, duke e thyer rekordin e mėparshėm me 35 orė. Evropa ishte njė copė torte, por Rusia, ashtu siē e prisnin, ishte njė ari. Pilotėt kaluan nė 15 shtete.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Tema Re: Kuriozitete

  Mesazh nga Vizitor prej 23rd December 2008, 19:25

  facebook-i addres ha huaaaaaaaa kurco spo dishe lol!

  Sponsored content

  Tema Re: Kuriozitete

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23rd January 2019, 00:38