KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  FIA penalizon Hamilton me 25 sekonda

  Share
  Bonney
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Risi FIA penalizon Hamilton me 25 sekonda

  Mesazh nga Bonney prej 8th September 2008, 12:47

  Luis Hamilton eshte penalizuar me 25 sekonda duke humbur keshtu vendin e pare te fituar sot ne pisten e Belgjikes ne Formula 1. Gjyqtaret e FIA-s vendosen denimin e pilotit te McLaren Mercedes per “sjellje te parregullt gjate gares”.

  Behet fjale per momentin kur eshte bere parakalimi mes tij dhe Kimi Raikkonen, vetem dy xhiro pas perfundimit te gares, kalim qe detyroi pilotin e kokekuqes te dilte nga pista. Me kete penalizim piloti britanik ka kaluar ne vendin e trete duke i lene podiumin pilotit te Ferrarit Felipe Massa. Vendin e dyte te gares se sotme e ka marre piloti i BMW-se Nik Heidfeld. Pas ketij penalizimi Hamilton eshte ulur me kater pike ne klasifikimin e pergjithshem te piloteve duke kaluar ne kuoten e 76 pikeve, fare prane tij me 74 pike vjen piloti i Ferrarit Feliper Massa. Ne vendin e trete pa ndonje ndryshim eshte Kubica me 58 pike. Ndersa ne klasifikimin e konstruktoreve Ferrari kalon ne kuoten e 131 pikeve, McLaren Mercedes ne 119 pike, ndersa BMW rritet me dy pike duke kaluar ne 107.

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 00:31