KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Kampioni i Evropёs frenohet nga Villarreali

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Kampioni i Evropёs frenohet nga Villarreali

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:47

  Kampioni evropian, Manchester United, ka filluar garёn pёr mbrojtjen e titullit nё Ligёn e Kampionёve nё mёnyrё zhgėnjyese, duke barazuar pa gola pėrballё Villarrealit, ndeshje e zhvilluar nё Old Trafford.

  Rezultatet jo tё kėndshme po vazhdojnė pёr Manchesterin, dhe pavarėsisht rasteve tё shumta, Djajtё e Kuq dёshtuan tё gjejnė portёn e klubit spanjoll.

  Pas njё pjese tё parё mё tё ngathtё, pjesa e dytё e ndeshjes ishte shumё mё atraktive dhe me raste nga tё dyja anёt, por asnjёri prej ekipeve nuk mundi tё thyejё rezultatin. Ndeshja u karakterizua edhe me rikthimin e Cristiano Ronaldos, qё i dha gjallёri ndeshjes, por nuk solli ndryshe nё rezultat.

  Kampionit tё Anglisё dhe Evropёs, dy herė iu mohua penalti, ndėrsa njё gjuajtje e tё riut Jonny Evans u ndalua nga shtylla. Njё shtyllё preku edhe klubi spanjoll, me anё tё Guillermo Franco.

  Edhe ndeshja tjetėr e grupit E, gjatё tё cilёs ekipi skocez Celtic priti nё fushё tё vet ekipin danez Aalborg, pėrfundoi pa gola.

   Ora ėshtė 18th June 2018, 11:20