KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Pėrsėri Del Piero

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Pėrsėri Del Piero

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:48

  Pėrsėri Del Piero 
  Zonja e Vjetėr nga Torino e ka filluar me fitore kampanjėn e re nė Ligėn e Kampionėve pas mungesės dyvjeēare nė elitėn e futbollit evropian.

  Juventus ėshtė takuar sonte nė Stadio Olimpico me kampionin e Kupės UEFA, Zenit St Petersburg, ndaj tė cilėve ka shėnuar fitore minimale me rezultat 1-0. 

  Ranieri kishte preferuar qė nė vijėn e sulmit tė startonte me dyshen legjendare, Del Piero Trezeguet, dhe kjo doli e suksesshme.

  Del Piero shumė i lumtur pas golit tė shėnuar

  Kush tjetėr pos ikonės sė klubit bardhezi, Alessandro Del Piero, i cili ia siguroi fitoren Juves me golin e shėnuar nė minutėn 76. Njė gjuajtje e lirė nga Grande Alex, dhe topi pėrfundoi nė rrjetin e portierit Malefeev, duke i siguruar tre pikėt e para nė grup. 

  Tre pikė edhe pėr madrilenėt 

  Ashtu siē pritej, Real Madridi shėnoi fitore tė lehtė kundėr ekipit pa shpresa nė grupin H, Bate Borisov. 

  Vetėm 11 minuta ishin tė nevojshme nga loja qė mbretėrit tė krijojnė epėrsinė me anė tė mbrojtėsit tė krahut, Sergio Ramos.

  Nistelrooy dhe kapiteni raul festojnė golin

  Edhe njė gol i shėnuar nė pjesėn e dytė nga asi i sulmit, Van Nistelrooy, (57’) i dha fund dyshimit pėr fituesin. 

  Edhe pse nga minuta 62 mysafirėt mbetėn me njė lojtar mė pak nė fushė, mbretėrit nuk arritėn tė shėnojnė mė shumė gola, duke lėnė qė takimi tė pėrfundojė me rezultat 2-0.
  Bonney
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Re: Pėrsėri Del Piero

  Mesazh nga Bonney prej 19th September 2008, 00:28

  Golli u kon prefekt

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:49