Points : 14
    Registration date : 21/08/2008

Pėrsėri Del Piero Empty Pėrsėri Del Piero

Mesazh nga Leriona 18th September 2008, 00:48

Zonja e Vjetėr nga Torino e ka filluar me fitore kampanjėn e re nė Ligėn e Kampionėve pas mungesės dyvjeēare nė elitėn e futbollit evropian.

Juventus ėshtė takuar sonte nė Stadio Olimpico me kampionin e Kupės UEFA, Zenit St Petersburg, ndaj tė cilėve ka shėnuar fitore minimale me rezultat 1-0.

Ranieri kishte preferuar qė nė vijėn e sulmit tė startonte me dyshen legjendare, Del Piero Trezeguet, dhe kjo doli e suksesshme.

Del Piero shumė i lumtur pas golit tė shėnuar

Kush tjetėr pos ikonės sė klubit bardhezi, Alessandro Del Piero, i cili ia siguroi fitoren Juves me golin e shėnuar nė minutėn 76. Njė gjuajtje e lirė nga Grande Alex, dhe topi pėrfundoi nė rrjetin e portierit Malefeev, duke i siguruar tre pikėt e para nė grup.

Tre pikė edhe pėr madrilenėt

Ashtu siē pritej, Real Madridi shėnoi fitore tė lehtė kundėr ekipit pa shpresa nė grupin H, Bate Borisov.

Vetėm 11 minuta ishin tė nevojshme nga loja qė mbretėrit tė krijojnė epėrsinė me anė tė mbrojtėsit tė krahut, Sergio Ramos.

Nistelrooy dhe kapiteni raul festojnė golin

Edhe njė gol i shėnuar nė pjesėn e dytė nga asi i sulmit, Van Nistelrooy, (57’) i dha fund dyshimit pėr fituesin.

Edhe pse nga minuta 62 mysafirėt mbetėn me njė lojtar mė pak nė fushė, mbretėrit nuk arritėn tė shėnojnė mė shumė gola, duke lėnė qė takimi tė pėrfundojė me rezultat 2-0.