KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Lyoni barazon me Fiorentinėn

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Lyoni barazon me Fiorentinėn

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:49

  Skuadra e Lyonit ka bėrė rikthim sensacional nė 20 minutat e fundit tė ndeshjes duke arritur ta neutralizojė avantazhin prej dy golash tė krijuar nga mysafirėt italianė.

  Duket se Alberto Gilardino e ka gjetur veten nė skuadrėn e re pas transferimit nga Milani. 

  Sulmuesi i Violas ka arritur tė shėnojė dy herė nė pjesėn e parė (12’ dhe 42’) duke lėnė pėrshtypjen se gjithēka mori fund sa i pėrket fituesit. 

  Mirėpo vendasit nuk u dorėzuan kaq lehtė ata luajtėn deri nė fund tė ndeshjes dhe e rikthyen rezultatin. 

  Ishte Piquione lojtari i cili e ngushtoi epėrsinė (73’), pėr tė barazuar mė vonė (85’) sulmuesi i shumėkėrkuar nga skuadrat e mėdha evropiane, Karim Benzema.

  Karim Benzema feston golin e barazimit

  Rezultati 2-2 edhe ishte parashikuar pėr kėto dy skuadra tė cilat kanė thuajse potencial tė ngjashėm, edhe pse skuadra e tanishme e Lyonit ka pėrvojė mė tė madhe nė Ligėn e Kampionėve krahasuar me Fiorentinėn. 

  Bayerni shėnon fitore 
  Kampioni i Gjermanisė, Bayern Munich, ka shėnuar fitore tė rėndėsishme nė udhėtim kundėr Steaua Bucurestit. 

  Bavarezėt kanė shėnuar fitore minimale me rezultat 1-0 me golin e shėnuar nė pjesėn e parė nga Daniel Van Buyten (14’).

  Festa e bavarezėve

  Kėshtu, Bayreni kryeson Grupin F me tre pikė, ndėrsa pas tij renditen Lyoni dhe Fiorentina me nga njė pikė, ndėrsa Steaua ėshtė e fundit pa pikė.

   Ora ėshtė 17th July 2018, 00:05