KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Zidane, i penduar per koken ndaj Materazzi-t

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Zidane, i penduar per koken ndaj Materazzi-t

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 23:11

  Zinedine Zidane e ka pranuar se goditja me koke ndaj Materazzi-t ne finalen e Berlinit, ka qene nje gabim i madh. 


  Edhe pse nje gje te tille nuk e ka pranuar publikisht, Zizu ia ka rrefyer nje gje te tille nje kusheriri te tij algjerian, i cili me pas ia ka thene gazetarit Besma Lahouri qe ka publikuar librin me titull “Fytyra e panjohur e Zidane”, ku ai thekson se dikur futbollisti ka thene: “Ne ate moment kam gabuar dhe jam penduar”. 

  Ne kete liber zbulohen edhe shume detaje te paditura te jetes private dhe profesionale te futbollistit me origjine algjeriane. Ne autobiografine jozyrtare thuhet gjithashtu se Zizu ka evituar dy teste antidoping, nje nje ndeshjen e vitit 1998 France-Arabi Saudite dhe nje tjeter ne vitin 2006 perballe Italise. 

  Kjo eshte edhe pika me interesante qe trajtohet ne liber, ku jane marre edhe deshmite e dy mjekeve te FIFA-s, te cilet theksojne se ish lojtari transalpin ka arritur te dale i palagur edhe pse ka evituar testet e detyrueshme per cdo futbollist.
  Bonney
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Re: Zidane, i penduar per koken ndaj Materazzi-t

  Mesazh nga Bonney prej 19th September 2008, 00:27

  Gjithmon do te mbetet ylli Nr. 1 i futbollit
  flm per postimr post.

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 00:38