KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Filma dhe seriale pa pagesė nė IMDb.com

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Filma dhe seriale pa pagesė nė IMDb.com

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 22:18

  Kompania gjigante e internetit Amazon ka vendosur qė nė faqen e internetit IMDb.com tu ofrojė shfrytėzuesve tė vet shikimin e filmave dhe serialeve pa pagesė, e disa prej tyre edhe para emetimit tė tyre zyrtar.

  Qėkur ėshtė paraqitur nė vitin 1990, faqja imdb.com (Internet Movie Data Base) ėshtė bėrė baza mė e madhe e tė dhėnave tė botės sė filmit dhe televizionit. Pothuajse se nuk ka film, serial, aktor edhe ndonjė tė dhėnė tjetėr i cili nuk ėshtė kategorizuar nė kėtė bazė tė madhe. Tani IMDb.com po shkon njė hap mė larg dhe shfrytėzuesve tė vet nė faqet e saj u ofron shikim pa pagesė tė filmave dhe serialeve. 

  Fillimisht Amazon, e cila qė prej vitit 1998 ėshtė bėrė pronare e kėsaj hapėsire tė uebit, shfrytėzuesve u ofron afron 6.000 tituj, mirėpo nga kompania lajmėrojnė se shifra e filmave dhe serialeve nė dispozicion do tė rritet.

   Ora ėshtė 15th October 2018, 21:46