KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Serie A, Juventus dhe Inter ne telashe

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Serie A, Juventus dhe Inter ne telashe

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:29

  Trezeguet do t'i nenshtrohet nje operacioni ne gju, ndersa Inter do luaje tre jave pa te pezulluarin Muntari. 


  Juventus humbet nje lojtar kyc ne fillim te sezonit. Francezi David Trezeguet po vuan nga nje demtim ne gju dhe do operohet per te kuruar problemin ne tendine. Vendimi eshte marre nga mjeket e skuadres bardhezi pas perfundimit te ndeshjes Juventus-Zenit. 

  Nepermjet nje komunikate zyrtare, klubi bardhezi nuk jep detaje per diten e operimit dhe kohen e rekuperimit te shtatlartit transalpin. Pas demtimit te Trezeguet, sulmuesit e disponueshem per bardhezinjte jane tre, Del Piero, Amauri dhe Iaquinta. 


  Nderkohe, Inter duhet te heqe dore nga mesfushori i fuqishem ganez, Muntari. Skualifikimi prej tre ndeshjesh i dhene nga komisioni i disiplines, eshte lene ne fuqi nga apeli. Lojtari afrikan doli me karton te kuq ne ndeshjen kunder Katanias, pasi goditi me shpulle nje kundershtar. 

  Apeli konfirmon gjithashtu edhe ndalesen prej dy ndeshjesh per sulmuesin e Siena-s, Macarone.

   Ora ėshtė 11th December 2018, 20:41