KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Scolari: Dyert pёr Ronaldon janė tё hapura

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Scolari: Dyert pёr Ronaldon janė tё hapura

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:52

  Trajneri i Chelseat, Luiz Felipe Scolari, ka thanё se me kėnaqėsi do ta priste ardhjen e Ronaldos nё Stamford Brige, nёse portugezi dėshiron ta ndėrrojė ambientin.

  Scolari ishte trajner i Ronaldos nё kombėtares portugeze dhe ka thёnё se me tё ka raporte shumё tё mira, edhe pse nё ndeshjen e nesėrme do tё jenё rivalё tё mėdhenj.

  “Ai pёr momentin ёshtё nё mesin e tre mё tё mirёve nё botё. Para dy viteve e thash tё njёjtёn gjё dhe tash e pёrsёris. Kur isha nё Portugali mё duhej tё zgjidhja tre lojtarё secilin vit (pёr Futbollistin mё tё Mirё tё Vitit tё shpallur nga FIFA). Njё vit e zgjodha Didier Drogbёn, vitin tjetėr Terryn dhe vitin e fundit Frank Lampard”, ka thёnё Scolari.

  “Kёtё vit ata janė nё me mua, dhe kjo ёshtё shumё mirё. Ndoshta vitin tjetėr edhe Ronaldo do tё jetё me mua. Kjo do tё ishte edhe mё mirё. Nёse ai dėshiron ndryshim, dyert e Chelseat janė tё hapura”, ka shtuar trajneri brazilian.

   Ora ėshtė 22nd October 2018, 11:25