KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Lippi: Totti dhe Nesta janė tė mirėseardhur

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Lippi: Totti dhe Nesta janė tė mirėseardhur

  Mesazh nga Leriona prej 20th September 2008, 18:54

  Trajneri i Italisė, Marcello Lippi, e ka lėnė tė hapur derėn e Pėrfaqėsueses pėr simbolin e Romės, Francesco Totti, dhe pėr stoperin e Milanit, Alessandro Nesta.

  “Totti dhe Nesta kanė vendosur vullnetarisht tė largohen dhe unė e respektoj kėtė, pasi qė ata kanė dhėnė shumė pėr Kombėtaren”. 

  “Si do qė tė jetė ata e kanė derėn hapur. Unė kėrkoj pėrkushtim dhe entuziazėm nga lojtarėt e mi. Vetėm nė kėtė mėnyrė mund ta mbrojmė titullin e fituar nė vitin 2006”. 

  “Mendoj se Italia ėshtė nė po tė njėjtin nivel me Gjermaninė, Brazilin dhe Argjentinėn, dhe ne jemi tė vendosur pėr fitore. Kemi fat tė madh qė e kemi portierin mė tė mirė nė botė, Buffon”, ka thėnė kampioni i Botės.

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:25