KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Kartelė e memories me kapacitet 32 gigabajt

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  in Kartelė e memories me kapacitet 32 gigabajt

  Mesazh nga Bonney prej 25th September 2008, 23:50

  Panasonic ditė mė parė ka paralajmėruar kartelėn e memories SD High Capacity me kapacitet prej hiē mė pak se 32 gigabajt. Kartela do fillojė tė shitet gjatė muajit prill tė kėtij viti, me ēmim prej rreth 700 dollarėsh (480 euro).

  Kartela e zhvilluar rishtazi ėshtė ideale pėr incizimin e video materialeve. Qėkur nė treg janė paraqitur kamerat High Definition SD, vazhdon tė rritet kėrkesa pėr kartelat SD me kapacitet tė madh. Me kartelat prej 8 gigabajtėsh nuk ēuditet mė askush. Nė kėtė kartelė megjithatė mund tė vendosen 12 orė tė video materialit HD nė formėn HE, apo katėr orė tė rezolucionit tė lartė nė HA formė.

  Kartela e ka edhe etiketėn e re, nė tė cilėn mund tė shkruani drejtpėrsėdrejti titullin dhe pėrmbajtjen e video pėrmbajtjeve tė vendosura brenda saj.

  Pėrparėsi e kartelės sė re ėshtė se mund tė durojė temperatura ekstreme. Prandaj nuk duhet tė bėheni merak nėse e pėrdorni nė borė, apo edhe nėse e harroni nė makinė gjatė verės.

  Ēmimi i kartelės tani pėr tani ėshtė mjaft e lartė, marrė parasysh se disa prej kartelave mė tė vogla me kapacitet tė pėrgjithshėm sa edhe kjo mund t’i blini shumė mė lirė, mirėpo ēmimi i memorieve flash po bie, prandaj mund tė presim qė edhe kjo kartela do tė ketė ēmim tė pėrshtatshėm pėr blerėsin e rėndomtė

   Ora ėshtė 26th May 2018, 23:13