KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Google lansoi celularin e vet gPhone

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Google lansoi celularin e vet gPhone

  Mesazh nga Bonney prej 25th September 2008, 23:53

  Makina mė e madhe e kėrkimit nė botė, Google, sot nė New York ka lansuar telefonin e vet celular gPhone.  Bėhet fjalė pėr telefonin i cili do tė funksionojė me sistemin operativ tė kodit tė hapur-Android.
  Celularin e Googlet qė nga mesi i muajit tetor do ta paraqes nė shitje T-Mobile, filiali amerikan i operatorit telekomunikues gjerman Deutsche Telekom.

  gPhone ėshtė punuar nė teknologjinė e gjeneratės sė tretė (3G), pėrmban sistem pėr pozicionim global GPS, lidhje wireless EDGE, Bluetooth e Wi-Fi, si dhe njė varg tė gjerė tė funksioneve multimediale.
  gPhone do tė duhej qė nė tregun amerikan tė kushtojė 199 dollarė, derisa nė atė evropian rreth 200 euro me parapagim dyvjeēar, qė vlen po ashtu edhe pėr tregun e SHBA-ve.

  Ky smartphone (njė kombinim i telefonit celular dhe kompjuterit tė xhepit), para sė gjithash, do tė mundėsojė qasje nė shėrbimet e njohura tė Googlet, siē janė Search, Gmail, Calendar, Picasa, Bloger, Maps apo qasje nė shėrbimin pėr video YouTube, por edhe njė numėr tjetėr tė madh tė aplikacioneve tė cilat do t’i zhvillojė Google apo ndonjė kompani tjetėr.

   Ora ėshtė 11th December 2018, 20:16