KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Historiku i renditjes sė Shqipėrisė nė listėn e FIFA-s

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Historiku i renditjes sė Shqipėrisė nė listėn e FIFA-s

  Mesazh nga Bonney prej 25th September 2008, 23:57

  Federata Ndёrkombёtare e Futbollit (FIFA) ka skicuar njё renditje, e cila tregon ecurinё e renditjes sё kombёtares shqiptare nё listёn e FIFA-s me kalimin e viteve.  Sipas kėsaj skice tё prezantuar nga FIFA, duket qartas se kulminacioni i kuqezinjve ka qenё viti 2000, ndėrkaq gushti i kėtij viti ka qenё kulminacioni mё negativ pёr kombėtaren, vendi i 102-tё.

  Por, pas rezultateve pozitive ndaj Suedisё dhe Maltёs, nё publikimin e ardhshёm tё renditjes sё kombėtareve nga FIFA, pritet qė Shqipёria tё pёsojё njё ngitje tё dukshme.

  Nё vijim do tё jetё renditja e Shqipёrisё qё nga viti 1993, derisa viti i fundit, 2008, ёshtё detajizuar edhe me pozicionin e kuqezinjve gjatё secilit muaj.

  Pozicioni i Shqipёrisё sipas FIFAs:

  2008, shtator – 102
  2008, gusht – 101
  2008, korrik – 100
  2008, qershor – 82
  2008, maj – 76
  2008, pril – 76
  2008, mars – 74
  2008, shkurt – 73
  2008, janar – 80
  2007 – 80
  2006 – 87
  2005 – 82
  2004 – 86
  2003 – 89
  2002 – 93
  2001 – 96
  2000 – 72
  1999 – 83
  1998 – 106
  1997 – 116
  1996 – 116
  1995 – 91
  1994 – 100
  1993 – 92

  Kush mendoni se kanė qenė faktorėt e kėsaj rėnie vitin e fundit? Ēfarė i mungon kombėtares shqiptare pėr tė arritur njė renditje mė tė lartė? Trajneri, lojtarėt? Jepni mendimin tuaj!
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Historiku i renditjes sė Shqipėrisė nė listėn e FIFA-s

  Mesazh nga Leriona prej 26th September 2008, 00:44

  Federata Ndёrkombёtare e Futbollit (FIFA) ka skicuar njё renditje, e cila tregon ecurinё e renditjes sё kombёtares shqiptare nё listёn e FIFA-s me kalimin e viteve.

  Sipas kėsaj skice tё prezantuar nga FIFA, duket qartas se kulminacioni i kuqezinjve ka qenё viti 2000, ndėrkaq gushti i kėtij viti ka qenё kulminacioni mё negativ pёr kombėtaren, vendi i 102-tё.

  Por, pas rezultateve pozitive ndaj Suedisё dhe Maltёs, nё publikimin e ardhshёm tё renditjes sё kombėtareve nga FIFA, pritet qė Shqipёria tё pёsojё njё ngitje tё dukshme.

  Nё vijim do tё jetё renditja e Shqipёrisё qё nga viti 1993, derisa viti i fundit, 2008, ёshtё detajizuar edhe me pozicionin e kuqezinjve gjatё secilit muaj.

  Pozicioni i Shqipёrisё sipas FIFAs:

  2008, shtator – 102
  2008, gusht – 101
  2008, korrik – 100
  2008, qershor – 82
  2008, maj – 76
  2008, pril – 76
  2008, mars – 74
  2008, shkurt – 73
  2008, janar – 80
  2007 – 80
  2006 – 87
  2005 – 82
  2004 – 86
  2003 – 89
  2002 – 93
  2001 – 96
  2000 – 72
  1999 – 83
  1998 – 106
  1997 – 116
  1996 – 116
  1995 – 91
  1994 – 100
  1993 – 92

   Ora ėshtė 23rd May 2018, 22:21