KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  HP-ja edhe mė tej mė i shitur

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema HP-ja edhe mė tej mė i shitur

  Mesazh nga Bonney prej 26th September 2008, 00:16
  Sipas hulumtimeve tė fundit tė tregut tė NPD grupit, HP-ja edhe mė tej shet mė sė shumti kompjuterė laptop. Nė raportin kuartal qėndron se ky prodhues ka dėrguar 6,5 milionė kompjuterė laptop dhe me kėtė ka zėnė 20,8% tė hises nė tregun global. Nė vendin e dytė ėshtė Dell-i i cili me 15,1% ka tejkaluar Acer-in i cili tani ėshtė nė vendin e tretė me 14,6 pėr qind tė tregut.
  Linja e Sony-t, VAIO, edhe mė tej vazhdon me rėnie - nga vendi i gjashtė ka rėnė nė tė nėntin, kurse zė vetėm 4,2% tė tregut. Apple me 4,6% ėshtė ngjitur nga vendi i tetė nė tė shtatin.

   Ora ėshtė 26th May 2018, 23:22