KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Milan mposht kampionėt

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Milan mposht kampionėt

  Mesazh nga Leriona prej 29th September 2008, 01:03

  Derby Della Madonnina ndėrmjet Milanit dhe Interit i zhvilluar sonte nė San Siro i ka takuar skuadrės kuqezi.

  Edhe pse Rosonerėt arritėn tė shėnojnė vetėm njė gol, ata ishin shumė mė tė mirė nė ndeshje sesa kundėrshtari i tyre Inter, duke bėrė qė strategjia e Ancelottit tė sundojė mbi taktikėn e atij qė konsiderohet si njėri nga trajnerėt mė tė mirė nė botė, Jose Mourinho. 

  Milan e filloi ndeshjen me treshen braziliane nė sulm Kaka, Ronaldinho dhe Pato e cila doli tė jetė e suksesshme pėrballė mbrojtjes zikaltėr. 

  Transferi i shumėfolur i Milanit, braziliani Ronaldinho tregoi se ende nė tė gjendet lojtari mė i mirė nė botė, duke mos harruar edhe lojtarėt tjerė tė Milanit tė cilėt ishin perfekt gjatė gjithė ndeshjes. 

  Nga an tjetėr zikaltrit dėshtuan plotėsisht duke mos qenė aspak rrezik serioz pėr portėn e Abbiattit, i cili arriti tė shmang edhe disa kėrcėnime tė vogla pėr portėn e tij. Nga lojtarėt e Interit njė notė e madhe shkon pėr portierin Julio Cesar i cili ka qenė i mrekullueshėm gjatė gjithė ndeshjes, si edhe rumuni Chivu. 

  Zlatan Ibrahimovic dėshtoi plotėsisht para qendėrmbrojtjes veterane tė Rossonerėve, tė pėrbėrė nga Maldini dhe Kaldze. 

  Goli i vetėm nė ndeshje u shėnua nė pjesėn e parė (37’), nga Ronaldo De Assis Moreira- Ronaldinho, i cili pas njė aksioni tė krijuar nga vetė ai, pasoi te Kaka dhe lėvizi menjėherė nė gjashtėmbėdhjetėmetėrsh, duke kėrcyer mė sė larti dhe me kokė e gjuajti topin nė kėndin e portės ku nuk mund tė arrinte Cesar. 

  Pas kėsaj fitoreje, Milan ngjitet nė kuotėn e 9 pikėve aq sa ka edhe Juventusi, ndėrsa Inter mbetet me 10 pikė nė vendin e katėrt, dy pikė mė pak se Lazio qė gjendet nė pozitėn e parė pas javės sė pestė.

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 00:32