KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Nikon paralajmėron SLR me 24.5 megapiksela

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Nikon paralajmėron SLR me 24.5 megapiksela

  Mesazh nga Bonney prej 7th December 2008, 14:49
  Nikon D3x ofron dy herė mė shumė megapiksela nė krahasim me modelin e njohur dhe shumė tė fuqishėm D3 i cili ėshtė njė fotoaparat SLR profesional.

  Nikon, pas shumė supozimeve, zyrtarisht ka paralajmėruar zyrtarisht ekzistimin dhe fillimin e shpejtė tė shitjes sė modelit D3x.

  Bėhet fjalė pėr pėrditėsimin e fotoaparatit digjital SLR tė dedikuar pėr profesionistė.

  Nė D3x ėshtė integruar je ēipi CMOS me rezolucion prej 24.5 megapiksela nė formatin e plotė FX, derisa D3 ka ēip CMOS me rezolucion prej 12 megapikselash nė formatin FX.

  Shumica e performansave tė Nikonit D3x janė identike me ato tė modelit D3, pėrvec bėrjes sė fotografive e cila ėshtė diē mė e ulėt.

  Nė formatin e plotė FX Nikon D3x mund tė bėj pesė fotografi nė sekond, derisa nė formatin DX shtatė fotografi brenda sekondės.

  Shitja e kėtij modeli do tė filloj nė fund tė muajit janar. Nė tregun amerikan ai do tė kushtojė 8.000 dollarė, derisa tek ne nė Evropė do tė mund tė ishte edhe pak mė shtrenjtė.

   Ora ėshtė 11th December 2018, 20:47