KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Si dallohemi qe jemi Shqiptar

  Share
  Bonney
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  Tema Si dallohemi qe jemi Shqiptar

  Mesazh nga Bonney prej 9th March 2008, 15:36

  Keto jane disa karakteristika qe tregojne qe je nje shqipetar prej verteti

  A e dini se SHQIPTAR je vetem kur:

  1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh.
  2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti".
  3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar.
  4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.
  5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone, "Dy dele".
  6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje.
  7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec, e jane vetem 15
  8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.
  9. Ke tre pale kepuce te zeza.
  10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa ka bari I lagjes.
  11. Je 30 vjaec dhe ta rregullon krevatin mamaja.
  13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise pozitare me bindjet e
  tij plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e shpise'.
  15. Ke te pakten nje te afrem me te cilin familja jote nuk flet.
  16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me shqiptaret.
  18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se rakia.
  19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion kunder teje dhe vendit
  tend.
  20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.
  21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20vjec je nje beqare e stazhionuar.
  22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e filxhanit te kafese.
  23. Cdo ditelindje tenden prindrit e tu te fotografojne ndersa pret torten
  me nje thike te madhe.
  24. Rakia kuron cdo semundje dhe perdoret dhe per masazh.
  26. Miqte e tet eti te japin raki qe gjashtemebedhjete vec.
  27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme frutaperimesh, ku ka aq
  shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine gjithe lagjes.
  28. Frigoriferi eshte aq plot me mish e salcice sa te mund te perballohen
  10vjet zi buke.
  29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme mbi miqte por e di shume
  mire qe e ben.
  30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide te ndryshme politike.
  31. Merr 4 ne histori dhe di permendesh filmin Skenderbeu
  32. Gjyshja jote thote qe te pjerdhurit ben mire per shendetin.
  34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga shtepia.
  35. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe mbetet nga dreka, por e
  ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.
  38. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani bakllavane e pergatitur
  39. Ke patjeter nje xhup lekure.
  40. Gjyshja jote te ndkej per te te dhene arra me mjalte cdo here qe ke
  marre te ftohte.
  41. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine puthitur.
  42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin dhembet.
  43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit per te mbyllur cdo
  ballkon te shtepise me verande.
  44. Ke gjithmone modelin e fundit te cleularit, qe del ne treg, nganjehere
  dhe ate qe akoma nuk ka dale.
  45. Nuk arrin ta bindesh nene tende se tenxheret me veshe jane me te mira
  se ato pa veshe.
  46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.
  47. Prindrit e tu kur flasin ne telefone me te afermit jashte shtetit
  bertasin qe te degjohen.
  48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem te historise e ne bote
  jane me origjine shqiptare.
  49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.
  50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka vdekur gjyshi.
  51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je I dobet.
  52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne shqiperi u thuaj te
  gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.
  54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet neser.
  55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme te shtetit ndaj
  qytetarit.
  56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te kthehesh per te jetuar
  ne shqiperi.
  57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.
  58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur ke qene 12 vjec.
  59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.
  60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e tu, por dhe
  kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.
  61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.
  62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te jetosh jashte apo te
  kthehesh ne shqiperi.
  63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre dite parruajtur, ju vjen
  fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge kur te puthin.
  65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe te besojne se je I pasur
  kur kthehesh ne Shqiperi.
  66. Miqte e prinderve te tu nuk I bien asnjehere drejt kur duan te te thone
  qe je shendoshur, apo I ke prere floket me nje model jo te hijshem.
  67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene me afer, dhe perfundon
  duke u zene per nje ceshtej fare pa rendesi.
  68. Mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.
  69. Nqs Kina do te pushtone boten do te beheshe pa medyshje budist.
  70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per Presidentin e
  Rrepublikes.
  kur i puth femijet brenda dites me shume se gruan gjat ter jetes.
  -kur ju pastron nena deri ne moshen 12-15 vjeqar
  -kur gjithnje keni brenge qeshtjen kombetare
  -kur e kupton me mire sa i bukur eshte vendi juaj kur jeton ne Gjermani apo Amerik
  -kur fillon me pas te drejt mi ndegju bisedat e te rriturve
  -kur gjithqka jepni per kengen““Oj Kosov -Shqiperi oj nena ime““
  -kur fillon me mendu si me shtu kombin me me shume femij
  -kur nuk punon po hargjon per kafe 100 euro ne jav
  -kur i ke mesuesit me te merzitshem se prinderit
  -kur prinderit tuaj e kan ““vetem per juve ““e jo per veti
  -kur te thot dikush eshte nga Prishtina e ti e pyet a bash nga Prishtina apo nga rrethi
  - kur te ardhurin nga gurbeti e pyet sapo e takon:sa ke me ndejt?
  - kur beson se shqipetaret jan raca me e fort dhe me e vjeter ne bote
  -kur prinderit te thon ““qik““ kur je djal dhe ““djal““kur je qik
  -kur u pelqejn kafet turke dhe grate e huaja
  - kur humori juaj kryesor eshte te qeshni me ““budallan““
  - kur permendni vazhdimisht nje fjal te urte popullore si shenje urtie
  -kur mendoni ti dilni para tankut te armikut me dy gishta perpjet
  -kur gjuani me arm me shume ne dasem se sa ne lufte
  -kur nuk e dini anglishten e i flisni anglezit ne gjuhen serbe
  -kur hani ““krelane““ nje her ne jave
  -kur flisni sikur njeri te jet ne koder e tjetri ne kodren tjeter
  -kur i dini dy rreshta nga Himni i Flamurit (dikush edhe tre)
  -kur jeni i dashur deri sa jeni ne shkoll fillore pastaj dilni mendesh
  -kur e keni me te madhe krenarin se sa trurin
  -kur troket dikush ne der dhe del gruaja pyet kush eshte?
  -kur e ndjeni te moralshme te flini me mysafyrin e mos ta lini vetem
  -kur gjithqka eshte e qarte kur thuhet fjala OK.s ka problem
  --------------------------------------------------------------------------------

  1. Ke ato carcafet e bardhe qe te ka sjelle nusja ne shtepi kur u martuat.
  2. E lan makinen tende me shume sesa trupin.
  3. U thua njerzve se nga je dhe ata te shikojne te habitur.
  4. E zgjedh gruan ose burrin tend te ardhshem duke pare video te dasmave te vjetra.
  5.Babai yt ose shikon gjithmone futboll ne TV ose e luan vete.
  6. Ti perdor kos ne vend te kremrave per te mjekuar te djegurat nga dielli
  7. Nena jote ka vertet nje model te keq flokesh.
  8. Prinderit e tu provojne kokrra rushi te palara kur shkojne ne treg
  9. Ti je 15 vjece dhe je martuar me nje djale qe eshte 35
  10. Ti ke me shume pije alkolike ne shtepine tende sesa klubi aty afer.
  M1xer.f1tox
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 28
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Re: Si dallohemi qe jemi Shqiptar

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 9th March 2008, 22:02

  Laughing Very Happy Me qen shiptar eshte differncim.
  Sens
  Sens
  New Member
  New Member

  Male
  Numri i postimeve : 17
  Age : 26
  Vendbanimi : Earth
  Profesioni : Student i padiplomuar
  Points : 0
  Registration date : 02/08/2008

  Tema Re: Si dallohemi qe jemi Shqiptar

  Mesazh nga Sens prej 11th August 2008, 14:29

  PLOTESISHT PERKRAHEM BONNEY

  Sponsored content

  Tema Re: Si dallohemi qe jemi Shqiptar

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:25