KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  nVidia GeForce 9800GTX

  Share
  avatar
  RaZoR
  New Member
  New Member

  Male
  Numri i postimeve : 31
  Vendbanimi : C:/windows/system32
  Points : 0
  Registration date : 05/03/2008

  Tema nVidia GeForce 9800GTX

  Mesazh nga RaZoR prej 12th March 2008, 17:45


  Nėpėr Internet janė paraqitur fotot e para dhe detajet teknike tė kartelės akoma tė paprezentuar grafike GeForce 9800GTX tė nVidias. PCB pėrbėhet nga 12 shtresa dhe ėshtė e lartė 11.115 cm dhe e gjatė 26.67 cm.

  Bėrthama punon nė 673 MHz, shaderėt nė 1683 MHz ndėrsa tė dhėnat pėr shpejtėsinė e memories nuk dihen akoma. Interfejsi memorik ėshtė 256 bitėsh ndėrsa kjo kartelė do tė jetė e pajisur me 512 MB memorie GDDR3. Nė fotot e para shihet se do tė ketė dy hyrje DVI-I dhe njė HDTV. Ėshtė interesante se ka edhe dy SLI konektorė dhe dy konektorė rryme PCIe 6-pinėsh. Kjo kartelė ftohet nga ftohėsi CoolerMaster TM67 (ventilatori - 0.34A, 4.08W, 2900 rpm, 34dBA), ndėrsa hargjon gjithsej 168W energji.
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 27
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Re: nVidia GeForce 9800GTX

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 12th March 2008, 22:44

  ka me dal edhe ma i rivi ,une ekam 7300SE/GS 512MB mirpo ky eshte dicka perfekte per lojrat ci kan me dal ne te ardhmen dote punon pa kurrfar kureshtje

   Ora ėshtė 26th May 2018, 23:18