KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Disa pyetje logjike me humor

  Share
  Sens
  Sens
  New Member
  New Member

  Male
  Numri i postimeve : 17
  Age : 26
  Vendbanimi : Earth
  Profesioni : Student i padiplomuar
  Points : 0
  Registration date : 02/08/2008

  Tema Disa pyetje logjike me humor

  Mesazh nga Sens prej 3rd August 2008, 12:02

  1.Dy njerz hyjn ne bar dhe porosisin dy pije te njejta qe sherbehet nga e njejta shishe.Njeri vdes ,tjetri jo.Pse?
  2.Femra hyri ne shitore dhe bleu nje pal kepuc me take te larta ,shkoi ne pune dhe vdiq .Pse?

  3.Dielli percellon ,djeg,ecen nje mace neper kete diell i afrohet nje ene me qumesht ,i merr ere ,kthehet dhe iken.Pse?!

  Le te pergjigjeti dikush
  ***VaneSSa***
  ***VaneSSa***
  New Member
  New Member

  Female
  Numri i postimeve : 13
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Tripi : Don't Know
  Points : 23
  Registration date : 13/12/2009

  Tema Re: Disa pyetje logjike me humor

  Mesazh nga ***VaneSSa*** prej 13th December 2009, 16:44

  1.Dy njerz hyjn ne bar dhe porosisin dy pije te njejta qe sherbehet nga e njejta shishe.Njeri vdes ,tjetri jo.Pse?

  -Sdi a jam gabim.Por e kam si me te degjuar njeher.
  Keta do kishin mar gotat me akull.Njeri e ka pi ashtu me akull tjetri deri sa eshte shkrir akulli.Ndodh qe copat e akullit kane qen me helm.Perderisa helmi ne akull nuk eshte shkrir ne leng e ka mbyt.
  2.Femra hyri ne shitore dhe bleu nje pal kepuc me take te larta ,shkoi ne pune dhe vdiq .Pse?

  -Me siguri ka punu ne cirk...edhe kepucet e larta kan ber qe dikush ta gjuaj me thike...e ka gotit ne kok eee...(Ufffaaa...kjo dhemb)
  3.Dielli percellon ,djeg,ecen nje mace neper kete diell i afrohet nje ene me qumesht ,i merr ere ,kthehet dhe iken.Pse?!

  -Hmmm....mos ndodhta ai qumeshti ka qen ''qumesht pluhur''kur ajo rrin ne diell qumsheti humbet dhe mbetet vetem pluhuri.Ka pas arsye te kthehet se ska pas qka me pi aty

  Le te pergjigjeti dikush-Faleminderit

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:39