KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Azem Shkreli

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:47

  Dhjatė e Re

  Sikur erdhėn, panė e bėnė e shkuan
  Do bjerė edhe mbi ne njėherė kėmbona
  Vinė tė etur tjerė. Njėsoi afshėm duan
  S'jemi ne. Por nuk mungon e jona

  Thot njeriu dhe zbret i urtė ndėr bimė
  Djalli e di se nė ē'vend u poqėn tė parat
  Pemė tė mendimit tė mirė. Me urtinė
  E kėsaj dhjate ne stėrpikim arat

  Shollit tė ditės s'i duhet spermė komete
  Ky lloj Shėn Njeriu don bibėl tė re
  Njė fe tjetėr. Fe besimi nė vete
  Amen. Koha jonė s'guxon tė kohosh pa ne
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:47

  Vdekja e Malėsorit

  Asnjė kokė pėrkulur
  Se ja rrėxoni lisat

  Asnjė gjėmė mėsa guri
  Se ja shembni majet
  Asnjė lot asnjė
  Se ja shteroni krojet

  Nė sytė e tij vetėm
  Harroi prendimin dita

  Ē'mendim i vrugėt
  Ē'mendim i ftohtė ndėr vetulla
  Lum ky ēfarė vdekje
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:47

  Sogje

  Sonte ne tė dy
  jemi dy sy tė kėsaj sogje

  Orėt zgjuar
  Do tė rrinė, kėmbanat zgjuar

  Sonte unė e ti
  jemi ai zgjim i zekthėt

  Ujqit nė kėmbė
  Do tė jenė, Kosova nė kėmbė

  Natė qė s'more
  Pushkė, as tė mori pushka
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:48

  Liqeni

  Flas me ty
  Ti hesht e luan me valė.

  Ti s'je mė syri
  Im as loti i saj.

  Flas me ty
  Ti shikon pulėbardhat.

  Pėr Shėn Naumin
  Paske zemėr t'gjerė

  Flas me ty,
  Ti kotesh mrekullie.

  Mė vjen tė zbres nė fund t'fundit
  Tė vdes i gjelbėrt me algjet.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:48

  Nata nė Kėshtjellė

  I mbrami peshkatar me ditėn e bjerrun n'rrjeta
  Po kthehet. Unė eci duke prekur nėpėr mur
  Pas zėrit tė heshtjes zvarem ngadalė pėrpjetė
  Hapin gur e kam. Edhe zemrėn, gur.

  Ja, tani kėshtjellės i kam hypė pėrmi
  Vonė ėshtė terr. Nata, disi lėmekur
  Merr frymė n'pėr vrimat qė mezi shihen zi
  Dhe ankthėm m'kundrojnė si sytė e prindit t'vdekur.

  Mejtuar si fėmija i shkruaj do emra n'rrasė
  E m'duket dashurisė sonė ia fala njė grimė amshim
  Por gjerbė e rigės s'motit gurin do ta plasė
  T'parėn pranverė duke tallė mashtrimin tim.

  Prandaj me dorė, drithtueshėm, pak' nga pak'
  Faqen e shkėmbit fėrkoj si vashėn. Dua tė fshi
  At marri t'vogėl. Vesė? jo, por gjak
  I vokėt kullon gishtat t'mij.

  Harroj pėrse, e si, e nga kam ardhė.
  Harroj tė flas, tė lėviz. Harroj pa parė
  E ndėr gėrmadha bėhem njė copė gėrmadhė,
  Njė gur mbi gur qė gurit s'don tė ndarė
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:48

  Bregu i Mollės

  Kurrgjė s'qenka kurrgjė
  Si e kemi lėnė njėherė unė e Lami
  As Lugu i Helmit as hijet Bregut tė Mollės
  Ku mollėt veē i kujtonim tė kuqe
  E na kuqeshin faqet gjithė verėn e lume
  As mrizi degėbigė mes tė cilave
  Rrinte dielli nė dymbėdhjetepesė
  Kurrgjė s'qenka kurrgjė as ai zjarri i rnadh
  Qė ra shi i mbarė e na e fiku
  Qė ra shi i mlrė e na e fiku se digjen malet
  Se digjen more malet e na flet Shaban Syla
  Kurrgjė s'qenka kurrgjė
  Si e kemi lėnė njėherė unė e Lami o zot
  Po kush i paska prekur
  Po kush i paska prishur e ndėrruar tė gjitha
  Si tė mos kishin qenė asnjėher kėtejpari
  Unė e Lami me delesykat me bukė e djathė
  Nė gjeth paje dhe me fyell
  Kurrgjė s'qenka kurrgjė
  Si e kemi lėnė njėherė unė e Lami
  As Shpella e Bli Hunit as turra e gurėve
  Mbi tė cilėn hypnim tė rritemi as lisat as
  Gurra e Magjupit Ujėhollė
  Gurra e Magjupit ujėmirė
  Ku pinim nė fletė kėrsane
  As gjollat e kuqe as
  Kurrgjė s'qenka kurrgjė
  Si e kemi lėnė njėherė unė e Lami
  Veē toka e vjetėr dhe era
  Veē toka e vjetėr dhe retė pėrherė shtegtarė
  Tė mė thonė se rrodhi kėtyre lugjeve koha
  Rrodhi si s'rrodhi dhe asgjė nuk gjeti
  Pos dy pushkėve tė vogla shtogu lidhė me tojė
  Ose tė mė thonė
  Tė gjitha janė kėtu tė gjitha janė
  Pos fėminisė suaj e barit tė njomė e qingjave
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:49

  Dukagjinēe

  Po vinė argatėt
  Tė heshtur. Tė muzgėt. Po vinė

  Po vini. Err e terr
  Brodhi arave tė tyre dita

  Po vinė. E poqėn
  Diellin e bakėrt tė bukės

  Po vini. Po vinė
  Me bimėt mugullore ndėr muskuj

  Po vinė. Ditė argėtare
  Grua qė do t'ua mbash mend farėn
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:49

  Kėngė e Vrugėt

  Mėtim i truar fshihu te pendimi
  S'ka ndėshkim pėr mėkatet nga ligėshtia
  Ky rrėmbim i ēmendur ėshtė i imi
  Apo lindi befas trimėria

  Nga tė errėtat e gjakut. S'di po fryma

  Kėrkon shkakun t'i vijė era dhe
  Diē tė kėsaj koke do t'pėshpėrisė bryma
  Ime ndoshta. Do tė jetė fjalė e re

  Bari tė egėr. Fjollė e saj nga rrashta
  Do tė pėrvidhet me dhunė e pa hir
  Sikur ē'linda. Do tė kundrojė pėrjashta
  I gjelbėr e i qetė do tė jem mė i mirė

  Dhe voglushė tė verdhė do tė therrin ditėn
  Me vaje tė hollė dhe do tė pushojnė sė qari
  Kur tė kuptojnė se pėr nėn kėmbė u rriten
  Dheu im. E hiri im. E bari.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:49

  Kafsha e Zezė

  Heshtja det i lėkundur dhe vetimėt
  Fshikin terrin trupi i saj pėrdridhet
  Ku janė njerėzit. Nga janė nisur bimėt
  Njė langua leh e s'ik as lidhet

  Ulurin pėrmotshėm mbase sė ligės
  Ja ndjen erėn diku nė gjakun tim
  Ai rrėmbimit tė vet i turret digė
  Rreptas pastaj etur merr gufim

  Tej durimit dhimshėm. Tė trazuara
  Ngrihen grevė tė pabėrat duan dėshmi
  Protestojnė. Gjithė gjėrat e ndaluara
  Bredhin mėllefit tė vet me zhauri

  Dhe leh kafshė e zezė e s'ik as lidhet
  Heshtja det i lėkundur dhe vetimėt
  Fshikin terrin trupi i saj pėrdridhet
  Ku janė njerėzit. Nga janė nisur bimėt

  Ja qė kėshtu na qenka kafshė e dehur
  Mėtimi. Pastaj vetėm cuklat kur tė na mbeten
  Do thonė: Ai me fjalė e ajo me tė lehur
  Tė rrojnė se njerėzisht e hėngrėn veten
  Tė pastė ndjesė harrimi hero i herave tjera
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:50

  Motive tė Vedha

  Po ikim nga gjaku im motive tė verdha
  Po ikim nga gjaku ose njė herė tjetėr
  Po lindim mes bimėve tjera

  Aty e tej janė poshat
  Shtatgjata tė vendlindjes janė delet
  Tė bardhat dele blegėrore dhe bari
  I njomė i qumėshtit po ikim
  Nga gjaku im aty e tej janė zogjt
  Pupėlvogėl zogjt pupėlgjelbėr dhe krojet
  Tė cemtat kroje ujėloti aty e tej
  Janė vashat mė tė egrat vasha
  Tė bukurisė qė falet dhe vetima
  Po ikin nga gjaku im motive tė verdha
  Aty e tej nuk vdesin vetėm sytė
  Na ngjethen dhe gishtat na ngjethen e fjalėt
  Po ikim nga gjaku im mė mirė po ikim
  Nga gjaku ose njė herė tjetėr
  Njė herė tjetėr po lindim mes bimėve tjera
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:50

  Psalme pėr Kosovėn

  Po Kur pikon gjak
  Kalliu, kur piqet vera

  Kur hyn nė gjakun tim
  Nusėrore e tė bėhem krushk

  Mė mėso vetėm t'i bie
  Kitarės, mė mėso tė vdes bukur
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Leriona prej 26th August 2008, 02:50

  Pėrshėndetje me Miq (Ismail Kadaresė)

  Plot fjala ėshtė me ju, plot kupa, plot gjiri i nėnės
  Kudo e ngado ėshtė e juaja pos mohit, pos orės sė prapė
  Dhe krismės prapa shpinės, po unė me se tė ju zbukuroj
  nė baladė, o miq, me se, o dega ime e epėr e fisit,
  Atij tisi tė hollė e tisi tė rrallė, tri herė tė zier
  Nė ashtin tuaj e timin, po unė me se tė ju kem, me se-
  Tė ju pėryjnoj, e vetėm ju e dini atė bar tė mirė
  Atė lėng rrėzė fjale me tė cilin m'i mėkoni plagėt
  Ethet e qentė m'i pėrzeni kur kam zjarrmi, kur digjem
  Ujė etjes m'i jepni bri kroit tė Martinit e bri Kruje
  Ullirin e moshės ma piqni, zotynė shėndet iu dhashtė
  Nga jeta e vet e popullit, nga gjaku, nga shpendi ynė
  Ju dhashtė, me se tė ju di, me se tė ju zbukuroi nė baladė,
  e jeni sa krip ka koka, sa fij bari, sa deti, Alkal
  Me Alkal ju dėgjoj e mė ktheni me mallė nė shtizė

  Sponsored content

  Tema Re: Azem Shkreli

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 20th June 2018, 12:55