KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Kamerė e cila incizon 300 fotografi nė sekondė

  Share
  avatar
  Bonney
  Admin
  Admin

  Male
  Numri i postimeve : 336
  Age : 29
  Vendbanimi : Repuplic of Kosova
  Profesioni : Student
  Points : 3858
  Registration date : 25/02/2008

  in Kamerė e cila incizon 300 fotografi nė sekondė

  Mesazh nga Bonney prej 25th September 2008, 23:45

  Ēdo ditė e mė shumė prodhues tė kamerave digjitale dhe fotoaparateve paraqesin produktet e tyre pėr publikimin e drejtpėrdrejt tė pėrmbajtjeve nė ndonjėrin prej shėrbimeve tė shumta tė internetit. Shembulli i fundit nė vargun e kėtij trendi ėshtė edhe kamera mė e re digjitale e kompanisė JVC.

  JVC e ka plotėsuar serinė e vet tė kamerave tė saj digjitale Everio S me modelin mė tė ri me shenjėn GZ-MS100. Kamera, mes tjerash, ka edhe njė buton me tė cilin mundėsohet publikimi i thjeshtė i pėrmbajtjeve tė incizuara nė shėrbimin YouTube, qė ėshtė edhe mė i popullarizuari i llojit tė tij nė internet.

  Kjo kamerė kompakte peshon vetėm 272 gramė, pėr ruajtje tė dhėnave shfrytėzon kartelėn e memories SD, ka ekran LCD me diagonale prej 2.7 inēėsh, thjerrėza optike ėshtė ajo e kompanisė Konica Minolta me zoom prej optik 35x, ka edhe encoder MPEG-2, derisa shitet edhe me paketėn softuerike CyberLink. Pikėrisht nėpėrmes tij, me shtypjen nė njė buton, ėshtė mundėsuar dėrgimi i materialit tė incizuar nė shėrbimin YouTube.

  JVC GZ-MS100 do tė duhej tė paraqitet nė tregjet e mbarė botės kėtė qershor me ēmim prej 349.99 dollarėsh amerikanė.

   Ora ėshtė 17th November 2018, 00:01