KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Microsoft promovon Internet Explorer 8 Beta

  Share
  avatar
  M1xer.f1tox
  Pre Pro
  Pre Pro

  Male
  Numri i postimeve : 513
  Age : 27
  Vendbanimi : Prizren
  Points : 1934
  Registration date : 27/02/2008

  Tema Microsoft promovon Internet Explorer 8 Beta

  Mesazh nga M1xer.f1tox prej 12th March 2008, 22:41

  Gjiganti softuerik ka shfrytėzuar konferencėn e vet vjetore MIX pėr media pėr tė paraqitur versionet mė tė reja tė shfletuesit tė tij tė internetit. Siguria e pėrmirėsuar dhe mbėshtetja pėr njė numėr mė tė madh tė standardeve tė uebit janė vetėm disa nga risitė tė cilat Microsoft i paralajmėron.

  Pėrpos qė, ekipeve zhvilluese, dizajnerėve dhe pjesėmarrėsve tjerė tė konferencės MIX08, e cila mbahet prej 5 deri mė 7 mars nė Las Vegas, u ka shfaqur disa nga mundėsitė e Internet Explorerit tė ri, Microsoft i ka ofruar publikut pėr shkarkim versionet mė tė reja eksperimentale (beta).

  Versionet e deritanishme tė shfletuesve tė Microsoftit pėr internet kanė pasur njė zė tė keq nė mesin e programerėve tė uebit, pėr shkak tė manipulimit tė tyre tė ndryshėm me kodin e faqeve pėr dallim nga shfletuesit alternativ si Firefox, Safari dhe tė tjerė, mirėpo sipas paralajmėrimeve, IE8 do tė duhej qė nė tėrėsi tė pėrmbushė tė gjitha standardet dhe nuk do t’u ēajė mė kokėn programerėve. Sipas tė gjitha testeve, IE8 kalon testin Acid2 i cili pėrdoret pėr testimin e kopmpatibilitetit me standardet e CSS-it

   Ora ėshtė 26th May 2018, 23:14