KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  63 % e kėrkimeve nė SHBA nėpėrmes makinės sė Google

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 29
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema 63 % e kėrkimeve nė SHBA nėpėrmes makinės sė Google

  Mesazh nga Leriona prej 19th September 2008, 22:17

  Kėrkuesi mė i madh i internetit nė botė, Google, ka arritur qė gjatė muajit gusht nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės tė realizojė pjesėmarrje prej 63 pėr qind nė tė gjitha kėrkimet e bėra nga shfrytėzuesit amerikanė tė internetit, ka njoftuar instituti pėr hulumtime comScore.

  Sipas mediave elektronike franceze, ky ėshtė rezultati mė i mirė i Googlet i realizuar brenda pesė muajve tė fundit.

  Vendin e dytė, po sipas tė dhėnave tė comScore, e zė Yahoo me pjesėmarrje prej 19.6 pėr qind, qė paraqet rėnie prej 0.9 pėr qind pėr tė.

  Nė vendin e tretė tė kėsaj liste gjendet Microsoft me pjesėmarrje prej 8.3 pėr qind, derisa nė vendin e katėr pozicionohet Ask.com me 4.8 pėr qind, qė paraqet rritje pėr 0.3 pėr qind.

  Nėse nuk llogariten kėrkimet e fotografive, video incizimeve tė cilat i kanė bėrė shfrytėzuesit e internet si dhe informatat lokale, shfrytėzuesit amerikanė tė internetit, siē vlerėsohet, gjatė muajit gusht kanė bėrė gjithsej 11.75 miliardė kėrkime nėpėrmes makinave tė kėrkimit prej tė cilave 7.4 miliardė janė bėrė nėpėrmes Google.

   Ora ėshtė 17th July 2018, 00:01