KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Share
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 15:27

  Ne kete teme mund te gjejme lajme dhe te rejat nga vipat shqiptar dhe ata boterore
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Poli: Nuk mund tė mbaj lidhje nė distancė

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 15:27

  Pėr tė gjitha vajzat qė pėlqejnė Polin, vjen njė lajm i mirė, Poli tashmė ėshtė vetėm. Ndėrsa pėr ata fansa tė programit shumė tė ndjekur "Big Brother", tė cilėt pėlqyen dhe bekuan lidhjen mes dy protagonistėve shumė simpatikė, Ina dhe Poli, padyshim qė ky lajm do t’i hidhėrojnė.

  “Jemi ndarė” ka cituar Polin gazeta “Panorama”, i cili nuk ka preferuar tė japė shumė detaje pėr arsyet. Kjo edhe pėr faktin se nuk dėshiron qė tė hapė njė luftė mediatike me ish- tė dashurėn e tij Inėn. 

  “Unė me 1 shtator nisem nė Spanjė, njė mundėsi e siguruar nga “Top Channel”. Atje do tė punoj si menaxher nė njė nga hotelet e ishujve Canarie. Duke e njohur veten time, mendoj se nuk jam tip qė mbaj lidhje nė distancė kėshtu qė lidhja mori fund”. 

  “Tani mendoj vetėm pėr Spanjėn. Nėse do tė mė ofrohet ndonjė mundėsi e mirė atje pėr punė dhe pėr shkollė, nuk do tė mendohem dy herė por do tė rri pėrgjithmonė”, ka thėnė Poli.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema A.Skenderaj prapė nuk kėrkon falje

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 15:28

  Kėngėtari i njohur shqiptar Alban Skenderaj pėrsėri nuk i ka kėrkuar falje kėngėtareve kosovare Flaka Krelani dhe Doruntina Disha pėr votėn e tij nė Festivalin e Radio Televizionit Shqiptar (RTSH).

  Skenderaj gjatė njė interviste tė tij nė emisionin “Pėrrallė me tupan”, nė pyetjen e Valon Malokut se a do t’i kėrkonte falje vajzave kosovare, ai i ėshtė pėrgjigjur nė mėnyrė diplomatike se kinse nuk ka dashur qė tė jetė pjesė e “dallavereve”, tė jurisė sė festivalit. 

  Skenderaj edhe njėherė ka pėrsėritur kėtė gjė ia ka thėnė edhe Flakės, tė cilėn e ka shoqe tė ngushtė, por edhe Doruntinės. Ai ka shtuar se njė festival i tillė serioz sikurse ėshtė RTSH, nuk e ka lejuar atė tė bėj dallavere me votėn, pasi qė sipas tij festivalet nė Shqipėri janė mė serioze sė nė Kosovė.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Naomi nuk shpėrngulet nė Brazil

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 15:30

  Supermodelja britanike Naomi Campbell, ka mohuar spekulimet se ajo ka pranuar njė dhuratė tė shtrenjtė nga i dashuri saj Vladimir Doronin- njė shtėpi nė Brazil.

  Bukuroshja i ka kundėrshtuar thashethemet se i ėshtė ofruar njė banesė luksoze nė shtetin e Amerikės Latine duke thėnė se nuk lejon qė meshkujt t’i blejnė asaj dhurata. 

  “Nėse dėshiroj ta blej njė shtėpi, do ta blej vetė. Nuk kam nevojė qė njė mashkull ta bėjė kėtė pėr mua”, ka thėnė Naomi.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Jackson feston ditėlindjen me fėmijėt

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 16:01

  Superylli i muzikės pop, Michael Jackson, do ta festojė ditėlindjen e pesėdhjetė me fėmijėt e tij.

  Hitbėrėsi i kėngės “Thriller” i cili sot i mbush 50 vjet, ka thėnė se nuk dėshiron tė organizojė ndonjė ndejė luksoze, porse do ta kalojė ditėn me tre fėmijėt e tij, Prince Michael, Prince Michael II dhe Paris.

  “Planifikoj ta kaloj ditėn nė shtėpi, tė ha njė pesė tortė me fėmijėt e mi dhe ndoshta mė vonė do tė shikojmė filma tė animuar”, ka thėnė Jackson gjatė njė interviste pėr programin Good Morning America.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Aniston sėrish nė serial

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 16:02

  Aktorja Jennifer Aniston ka vendosur tė bėjė njė rikthim nė ekranin e vogėl, pasi qė do tė marrė pjesė nė serialin televiziv, “30 Rock”.

  Ylli i hit serialit “Friends”, do tė paraqitet si mysafire nė episodin e ardhshėm tė serialit komik, nė tė cilin luajnė Alec Baldwin dhe Tina Fey.

  “Ajo ėshtė duke shkuar nė xhirime. Karakteri i saj nuk do tė ketė ndonjė specifikė tė caktuar, por vetėm do tė jetė mysafire e serialit”, ka thėnė njė zėdhėnės pėr Aniston.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Pitt shpėton njė fans

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 16:03

  Brad Pitt ėshtė shndėrruar nė njė hero gjatė Festivalit tė Filmit nė Venedik duke shpėtuar njė fans tė ri tė mos mbetet nė liqen.

  Aktori ishte pajtuar tė nėnshkruante autografe pėr disa fansa tė rinj nė njė anije, ndėrsa gjatė kėtij momenti njė i ri kishte rrėshqitur dhe kishte rėnė nė ujė. 

  Pitt e kishte kapur shpejt adhuruesin dhe e kishte kthyer nė anije dhe pastaj kishte vazhduar tė nėnshkruante autografet. 

  Aktori ėshtė nė festivalin italian pėr tė promovuar filmin e ti tė ri “Burn After Reading”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Diellza konfirmon lidhjen me Edis Kurajėn

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 16:04

  Modelja, kėngėtarja dhe aktorja kosovare Diellza Kolgeci nė njė intervistė dhėnė “Flladit Veror” nė KTV ka folur pėr lidhjen e saj romantike me basketbollistin e njohur kosovar, Edis Kuraja.

  Basketbollisti Kuraja ka qenė lojtar i K.B. Prishtina, Mabetex dhe sė fundi luan pėr K.B. Peja. Kolgeci gjatė intervistės ka treguar po ashtu se basketbolli ėshtė njė nga sportet e preferuara tė saj. 

  Por megjithėkėtė, ajo jo shpesh ėshtė e pranishme nė ndeshjet nė tė cilat paraqitet Kuraja. Sipas modeles kjo ndodh pėr shkak tė angazhimeve tė shumta qė ka.

  Gjatė intervistės Kolgeci ka folur edhe pėr njė tjetėr pasion tė saj. Fjala ėshtė pėr motoēiklizmin. Kolgeci njihet si njė ndėr femrat e para tė kryeqytetit, pėr ngasje tė motoēikletave. Por kohėve tė fundit njė gjė tė tillė Kolgeci nuk ėshtė duke e praktikuar shumė, meqė e konsideron si njė pasion ‘tė rrezikshėm’.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Shaggy dėshiron tė bashkėpunojė me Britneyn

  Mesazh nga Leriona prej 31st August 2008, 16:05

  SYlli i muzikės Reggae, Shaggy, shpreson tė bashkėpunojė me yllin e muzikės pop, Britney Spears.

  Shaggy ka thėnė se ai do tė kishte dashur shumė qė ta largojė Britneyn nga zona e saj komode dhe ta njoftojė me skenėn e muzikės Reggae. 

  “Paramendojeni Britney Spearsin duke kėnduar njė kėngė legjendare ‘dancehall’”, ka thėnė Shaggy.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema 'Arbana nga shteti i ri'

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 11:36

  Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, gjatė emisionit tė Adi Krastės ka treguar njė veshje tė saj tė brendshme tė cilėn ia ka ruajtur nėna e saj.

  Emisionin “Njerėz tė shtetit tė ri” e transmeton Radio Televizioni i Kosovės edhe pse Adi Krasta nuk ka sqaruar se njerėz tė shtetit tė ri nuk janė Arbana Osmani, pasi qė Arbana ėshtė banore e njė shteti qė tashmė i ka bėrė gati 100 vjet. 

  Sido qė tė jetė Arbana ka evokuar kujtime tė ndryshme pėr drejtorin e Top Channel, dhe ka thėnė se e ka pasur po ashtu vėshtirė qė kėtė lajm t’ia kumtoj banorėve tė shtėpisė Big Brother.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Depp ribashkohet me rok bendin

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 11:37

  Aktori Johnny Depp, i ėshtė rikthyer hobit tė tij, muzikės, pasi qė ėshtė ribashkuar me bendin “The Kids”, pėr tė kėnduar gjatė vikendit.

  Depp u ngjit nė skenė duke luajtur nė kitarė dhe duke kėnduar vokalin pėrcjellės tė bendit gjatė koncerteve 90-minutėshe pėr grumbullimin e parave, qė u zhvilluan tė premten dhe tė shtunėn nė Florida.

  Aktori 45-vjeēar iu bashkua bendit “The Kids”, qė kur ishte student nė Miramar, Florida, duke u zhvendosur nė Los Angeles me ta nė kėrkim tė njė marrėveshje editimi. Por, Depp vendosi tė ndjekė karrierėn si aktor, pas prishjes sė bendit, para se ata tė ribashkohet sėrish vitin a kaluar.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Big Mama: Kur tė dobėsohem do bėj party

  Mesazh nga Leriona prej 1st September 2008, 11:39

  Kėngėtarja kontroverse, Big Mama, vazhdon me fjalėt e saja interesante. Pas njė interviste ku kishte thėnė se i pėlqente tė hajė pas seksit, dhe intervistės tjetėr ku thoshte jam e virgjėr, ajo ka vazhduar edhe me njė avaz tjetėr.

  Big Mama ka premtuar nė Tiranė se do tė bėjė njė “party” tė madhe nė Shqipėri nėse arrin ta largojė nga trupi i saj dhjamin e tepėrt, i cili si duket i ėshtė bėrė kompleks kėngėtares edhe pse si e trashė ajo duket mė me stil. 

  Kohėve tė fundit Biggy ėshtė nė qendėr tė mediave shqiptare, sidomos pėr deklaratat bombastike dhe tė pamatura qė i bėn. Mirėpo, ajo nuk ka mbetur prapa as me karrierėn e saj muzikore.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Anjeza Shahini, nė momentet mė tė mira

  Mesazh nga Leriona prej 2nd September 2008, 00:57

  Ka shumė pak kohė qė ka nxjerrė nė treg albumin e saj muzikor dhe “Erdhi momenti”, ėshtė kėnga qė po korr mjaft sukses. Kėnga ėshtė kthyer nė hit, dhe albumi sipas tė dhėnave nė dyqanet muzikore po ecėn mjaft mirė. Dhe Anjeza ndihet shumė mirė pėr kėtė. Sapo ka realizuar njė videoklip qė ‘e josh’ ndėrsa performancat janė me veshje qė i ka zgjedhur vetė ajo. Anjeza Shahini dėshiron tė mbetet nė tregun muzikor si kėngėtare profesioniste dhe pikėrisht kjo e bėn edhe tė bashkėpunojė me kompozitorė profesionist tė muzikės siē ėshtė Adrian Hila. Kėnga “Erdhi momenti” mban pikėrisht firmėn e tij, dhe rezultati pėr Anjezėn dhe publikun, ėshtė njė mrekulli.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Anderson dhe Jackson njė dashuri “ Plastike”

  Mesazh nga Leriona prej 4th September 2008, 21:22

  Pamela Anderson dhe Michael Jackson janė parė nė shoqėrinė e njėri-tjetrit nė Malibu. Sipas “Daily Mail” mes dy yjeve duket se ka lindur njė ndjenjė dashurie


  Njė dėshmitar i ka parė duke u pėrkėdhelur nė Malibu, ku ata janė larguar duke evituar shikimet kurioze tė njerėzve.

  Pėr tė dy, qė nė tė kaluarėn kanė treguar njė dashuri pėr kirurgjinė plastike e mund tė thuhet me plot gojė se ėshtė njė dashuri...plastike!

  Sipas gazetės angleze, qė flet pėr njė 'scoop' tė vėrtetė, duket se Jackson ka bėrė gjithcka pėr tė organizuar kėtė arratisje romantike nė mėnyrė sekrete. Michael nuk ėshtė dakord, qė jeta e tij private tė pėrfundojė nė faqet e para tė gazetave dhe kėshtu ka bėrė c’ėshtė e mundur ta mbrojė me cdo kusht nga kureshtarėt.

  “Ylli i muzikes pop nervozohet kur dikush e ndjek – ka rrėfyer burimi misterioz – kėshtu pėr kėtė takim ai ka zgjedhur njė vend neutral. Pėr tė zhdukur cdo dyshim pėr lidhjen e tyre, te dy kanė ardhur tė ndarė ne hotelin buzedetit tė Malibusė.

  Pam dhe Jacko janė ulur nė njė vend tė vecuar tė lokalit, duke biseduar nė mėnyrė normale.

  Por pastaj tė dy jane parė tė flirtojnė, duke dhėnė idenė se midis tyre ekzistonte dicka mė shumė se shoqėrise sė zakonshme.

  Pamela dhe Maichael janė me tė vėrtėt njė “cift i cuditshėm” qė kanė tė pėrbashkėt njė passion pėr bisturinė , tė cilėn e kanė pėrdorur tė dy mė shume se njė herė…!
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Jennyfer Lopez: Lindja me beri te ndjehem femer

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:22

  Kengetarja portorikane rrefen momentet e para kur mori vesh per shtatezanine nga e cila lindi binjaket, Emme dhe Max.


  Gjashte muaj pas lindjes se binjakeve Emme e Max, Jennifer Lopez e rikthyer ne linjat perfekte, rrefen periudhen para dhe gjate shtatezanise. “E dija qe do ngelesha shtatezane”, pohon kengetarja portorikane ne nje interviste per revisten “Elle”. “Per here te pare ne jeten time kam qene egoiste. Nuk e dija nese do kisha femije te tjere dhe deshiroja te ishte nje eksperience e bukur”, shton Lopez, duke theksuar se nuk do t’i kishte shkuar mendja asnjehere te kryente fekondim artificial.

  Ne vijim te intervistes ajo komenton thashethemet rreth pamundesise se ciftit per te lindur femije. “Marc dhe une e dinim se nuk kishim probleme per te pasur femije. Ndoshta momenti nuk ishte asnjehere i pershtatshem por brenda meje isha shume e sigurt se do kishte ndodhur nje dite”, shton Jennifer.

  “Isha ulur per te bere make-up kur papritur ndjeva nje levizje ne bark. Estetisti me pyeti nese kisha dicka, por iu pergjigja se gjithcka ishte ne rregull. Ne ate moment e kuptova se brenda trupit tim kishte jete. Me pas bera 20 teste per te vertetuar shtetzanine. U ndjeva femer pasi Marc po jetonte nje enderr”, rrefen bukuroshja amerikano-latine, e cila po kalon nje moment magjik ne nje familje te dyfishuar.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Simpson ėndėrron tė martohet

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:23

  Kėngėtarja Jessica Simpson ėndėrron tė martohet dhe tė ketė fėmijė, tė gjitha kėto brenda 10 viteve.

  "Pas 10 viteve mė pėlqen ta shoh veten tė martuar dhe me shumė fėmijė pranė meje – ka deklaruar Jessica pėr “Fox News”.- ėshte njė aspiratė qė e kanė shumė njerėz normalė, pse unė jo?”

  E divorcuar nga Nick Lachey, Simpson tani po pėrjeton njė histori dashurie me Ton Romo dhe me atė shpreson qė tė realizojė edhe dėshirėn e saj.

  Sic duket cifti po shkon drejt rrugės sė martesės. Lojtari i futbollit amerikan duket se ka blerė njė shtėpi qė kushton 700 mijė dollarė, me 6 dhoma gjumi dhe 4 banjo.

  Cifti do tė shkojė tė jetojnė bashkė shumė shpejt, por mė parė duhet ta rikonstrukurojnė. Jessica ėshtė shume kėrkuese dhe do qė tė kete tė gjitha kushtet. ėshtė parashikur edhe nje dhome per femije.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Winehouse, rikthehet te "Jack Daniel’s"

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:23

  Duket se telashet me drogėn dhe alkoolin nuk kanė tė mbaruar pėr Amy Winehouse, e cila nuk rresht sė na habituri.


  Amy ka porositur 48 shishe uiski tė markės ‘Jack Daniel’s’, si kėrkesė e saj, pėr njė paraqitje ne njė festival nė Britani.


  Sic bėn tė ditur gazeta britanike “Sun” kėngėtarja problematike pritet tė marrė pjesė nė festivalin ”Bestfestival” gjatė fundjavės.

  Por kėrkesa e saj pėr 48 shishe uiski pėr atė dhe ekipin qė e shoqėron, para daljes nė skene i ka befasuar pak organizatorėt e festivalit.


  Sipas “Sun” organizatorėt janė habitur. ”Eshtė normale pėr artistėt tė na bėjnė kėrkesa pėr pije dhe ushqim para spektaklit – kane thėnė organizatorėt, - por kerkesa e Winehouse, pėr njė sasi tė madhe Jack Daniel’s, ėshtė pak qesharake, pasi ajo dhe ekipi qė e shoqėron nuk mund ta konsumojnė dot edhe sikur tė munden, pasi koha e qendrimit ėshtė e shkurtėr”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Gossip, Hudson – Hathaway, armike?!

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:24

  Ka mjaftuar vetem njė film bashkė pėr t'i bėrė armike tė betuara dy yjet e Hollywood, Kate Hudson e Anne Hathaway?

  Pasi kanė qėnė tė zėna me punė nė sheshxhirimin e filmit "Bride Wars", Kate Hudson dhe Anne Hathaway kanė filluar tė urrehen me njėra-tjetrėn.

  Ka nisur me shaka tė vogla nga njėra skenė nė tjetrėn por qė ėshtė kthyer nė njė luftė tė vėrtetė midis dy yjeve.

  Sipas njė burimi anonim fajtore ka qėnė Hudson: “Kate ka qėnė shumė e keqe me Anne”.

  Nė mbrojtje tė biondinės ka qėnė njė zėdhėnės i saj: “Eshte qesharake. Ato kanė qėnė gjithmonė mike tė mira. Te gjitha fjalėt qė thuhen janė larg tė vėrtetės”.

  Mos vallė kjo ėshtė vetėm njė reklamė pėr tė promovuar filmin qė ka pėr protagoniste dy aktoret?
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Robert De Niro braktis filmin

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:25

  Vetėm pak ditė pas nisjes sė xhirimeve tė filmit “Edge of Darkness”,Robert De Niro ka braktisur filmin pa lajmeruar askend.

  "Ndonjėherė gjėrat nuk shkojnė ashtu sic i ke parashikuar”, ka thėnė njė zėdhėnės i aktorit.

  De Niro duhej tė luante rolin e njė burri qe e dėrgojnė tė fshijė provat e vrasjes sė njė gruaje tė re.

  Nė cast bėn pjesė edhe Mel Gibson qė luan rolin e babait tė viktimės, njė polic nė Boston.

  Xhirimet e skenave janė shtyrė derisa tė gjendet njė zėvėndėsues pėr rolin qė luante De Niro.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Angelina nuk ėshtė mė …Jolie !

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:26

  Pas lindjes sė binjakėve, Angelina Jolie ka rėnė nė dėshpėrim. Sipas “Daily Mail” aktorja nuk del mė nga shtėpia, fle shumė dhe ėshtė me “hėnė”.

  Shkaku? Depresioni pas lindjes, qė ka kapur edhe starin e Hollivudit. Megjithatė nė raport mė binjakėt, Angelina duket se ėshtė shumė e kujdesshme, sidomos pėr shėndetin e tyre, por nuk i mungojnė uljet dhe ngritjet e humorit.

  Ndėrsa bota mendon se ata janė njė familje ideale, tė mbyllur nė njė kėshtjellė,pėr t'u patur zili nga tė gjithė, Jolie- Pitt po jetojnė momente tė vėshtira pėr shkak tė problemeve tė mamasė sė re.

  Shėndeti jo i mirė i tė porsalindurve, qė nuk bėjnė gjė tjetėr vetėm se qajnė, nuk e lene tė pushojė Angelinėn.

  Njė seri netėsh pagjumė kanė ndikuar keq nė humorin e saj duke e bėrė gjithmonė edhe me nervoze.

  Shėndeti i Knox e Vivenne e bėn me ankth aq shumė sa nė cdo moment telefonon mjekun e familjes pėr tė marrė knfirminin qė fėmijėt e saj janė mirė.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Tom Cruise, me njė film tė ri

  Mesazh nga Leriona prej 8th September 2008, 02:27

  Aktori, Tom Cruse, do te xhiroje nje film tė ri. “The Monster of Florence” libri i italianeve nga Firencja, Mario Spezi dhe Douglas Preston do tė kthehet shumė shpejt nė njė film.

  Njė dashuri me shikim tė parė qė do tė kthejė ngjarjen e fshatarit nga Mercatale dhe tė shokėve tė tij nė njė sukses global.

  Gjatė kėsaj vere Tom ka lexuar 315 faqet e romanit , qė nė SHBA ka thyer kalasifikimet duke u bėrė libri mė i shitur pėr 8 javė me radhė dhe ėshtė apasionuar si kurrė mė parė nga intrigat e romanit.

  Shtėpia kinematografike “United Artists” ka blerė tė drejtat e filmit dhe me siguri, producenti do tė jetė vetė Cruise.

  Duket se “ Top Gani “ ka paguar nje shifėr marramėndėse per tė bllokuar shitjen e tė drejtave tė filmit shtepive tė tjera kinematografike.

  Tom nuk pėrjashton edhe mundėsinė pėr tė qėnė njė nga aktorėt e filmit, mundėsisht protagonistit, por pėr tė vendosur se rolin e kujt do tė luajė, ai duhet tė lexojė skenarin tė shohė cili rol i pėrshtatet mė mirė.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Lindsay Lohan i thotė"“JO" Playboy

  Mesazh nga Leriona prej 9th September 2008, 02:24

  Lindsay Lohan ka vendosur tė mos pozojė mė nudo. Ajo ka refuzuar propozimin aspak tė hijshėm dhe fatal tė “Playboy” pėr ta fotografuar pa asgjė veshur, pėr njė shifėr marramendėse prej 700 mijė dollarėsh.

  Pėr ta parė tė zhveshur aktoren, publiku duhet tė kėnaqet ta rishohė nė rolin e Marilyn Monroe, foto tė publikuara nga revista ”New York”.

  Ka qėnė agjenti i saj qė ka bėrė tė ditur lajmin se Lohan i ka thene jo pėrgjithmonė nudove.

  “ Lindsay – tha agjenti – ėshtė kundėr propozimeve tė pahijshme dhe nuk do mė qė tė shfaqet nudo”.

  Pėr ta patur nė revistėn e famshme tė “Playboy”, Lohan, prodhuesi i saj, Hal Lifson kishte vendosur tė paguante deri nė 700 mije dollarė.

  Oferta pėrmbante njė servis me 8 faqe nė topless pėr edicionin e janarit, kur edhe revista mashkullore do tė festoje 55 vjetorin e krijimit.

  Por agjenti i yllit amerikan i ėshtė pėrgjigjur mėnjėherė: “Nese ka nudo, nuk bėhet asgjė”.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Gossip, Paris Hilton nuk ėshtė gati pėr fėmijė

  Mesazh nga Leriona prej 9th September 2008, 02:25

  Njė fėmijė pėr Paris Hilton? Duhet pėrjashtuar kategorikisht mundėsia. Trashėgimtarja mė e pasur nuk ka kohė pėr fėmijėt.

  Nė njė intervistė pėr kėtė cėshtje, Paris e eleminoi pyetjen duke pranuar: “Njė fėmijė? Nuk kam kohė. Jam shumė e pėrqendruar nė punėn time. Udhėtoj, studioj dhe nuk kam kohė tė lirė pėr t'u marrė mė njė fėmijė”.

  Kėshtu ajo ka pėrgėnjeshtruar deklarat e disa kohėve mė parė kur pranonte se ndjente nevojėn pėr t'u bėrė nėnė.

  Asgjė nuk ėshtė e vėrtet edhe pse historia e saj e dashurise me Benji Madden shkon shumė mirė.
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Gossip, Jennifer Aniston i shmanget Brad-it

  Mesazh nga Leriona prej 9th September 2008, 02:26

  Jennifer Aniston, pas ndarjes me John Mayer, ka shkuar nė Festivalin e Kinemasė nė Toronto. Ndėrsa zbriste nga makina e saj, aktorja e bukur ka treguar veshjet intime.

  Nga kjo mėsuam qė e ėmbla Jen preferon ngjyrėn e zezė nė veshjet e saj intime. Por ky fakt nuk e mėrziti aspak aktoren e "Friends", por kur mori vesh qė ish burri i saj, Brad Pitt, ishte edhe ai i pranishėm nė Toronto me komedine e Ethan Coen, "Burn After Reading" dhe qė rrinte nė njė hotel pėrballė mė tė sajin, Jen ka anulluar prenotimin dhe ka shkuar nė njė hotel tjetėr larg tij.

  Por jo vetėm, Aniston, qė ndodhet nė Kanada pėr tė prezantuar filmin "Management", ndėrsa Pitt po bėnte njė banjė tė mirė, ajo e evitoi duke mos ngrėnė nė tė njėjtin restorant ku kishte ngrėnė aktori i famshėm.

  Mė shumė se nė njė festival tė kinemasė, Jennifer duket sė ėshtė nė njė arratisje nga….ish burri!
  avatar
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Cruise, investon 50 milion dollarė pėr njė film

  Mesazh nga Leriona prej 9th September 2008, 02:27

  Tom Cruise ka blerė tė drejtat pėr tė sjellė sė shpejti nė ekranin e madh tė kinemasė njė pėrshtatje tė librit "The Monster of Florence", tė autorėve Mario Spezi dhe Douglas Preston.

  Libri flet pėr historinė e vrasjeve tė bėra midis viteve 1968 dhe 1985 nga tė ashtuquajturit "compagni di merende" tė Mercatale, ose konkretisht tė Pietro Pacciani, Mario Vanni dhe Giancarlo Lotti.

  Sipas gazetės “Variety”, 46 vjecari, aktori hollivudian do tė investojė nė projekt rreth 50 milion dollarė. Pėrvecse ėshtė producenti i filmit, Tom mund tė jetė edhe protagonisti.

  Skenari do t'i besohet Christopher McQuarrie, qė nė 1996 ka marė cmimin Oskar si skenaristi me i mirė.

  Nė SHBA libri ka qėndruar nė krye tė klasifikimit pėr 8 javė nė “ Top Ten tė New York Times’’.

  Sponsored content

  Tema Re: VIP (Lajme,thashetheme,te reja per ta)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 11th December 2018, 20:32