KOPRIVA FORUM

Mos e huq Rastin !

Gjeje kėnaqėsinė e vėrtetė.

Regjistruhu tani !
Pėrdore Mozilla Firefox-in pėr njė shfletim mė kualitative

  Ibra-Mourinho, “celesi” i suksesit zikalter

  Share
  Leriona
  Leriona
  V.I.P.
  V.I.P.

  Female
  Numri i postimeve : 474
  Age : 30
  Vendbanimi : Prizren
  Profesioni : Studente
  Points : 14
  Registration date : 21/08/2008

  Tema Ibra-Mourinho, “celesi” i suksesit zikalter

  Mesazh nga Leriona prej 18th September 2008, 00:52

  Shtatelarti suedez thekson se ndihet mire me trajnerin Mourinho, ndersa portugezi shton se ai eshte nje djale fantastik. 


  Gjuetia e Interit ne ndjekje te trofeut te Champions League duket se ka nisur me kembe te mbare per skuadren e Mourinho-s pas fitores ne fushen e Panathinaikos 2-0. “Gjeniu”, Ibrahimovic, i cili dha asistet e te dy golave, beson se ky eshte viti i revolucionit ziklater, fale edhe ndihmes se dhene nga tekniku luzitan. 

  “Ky eshte momenti i duhur per te ndryshuar historine”, pohon shtatelarti suedez, i cili u pa krejtesisht i transformuar, pasi loja e tij ishte vene ne sherbim te skuadres. Nje merite te madhe per altruizmin e treguar, padyshim qe ka tekniku Mourinho. 

  “Jam mire dhe ne fushe mund te bej gjithcka. Gjuri nuk me dhemb me dhe arrij te bej cfare te dua”, thekson sulmuesi, duke shtuar se gjuha e teknikut eshte mese e kuptueshme per te. 


  Nga ana tjeter, shefi karizmatik i stolit zikalter kundershton zerat, duke thene se Ibra nuk eshte nje lojtar me ego te veshtire. “Gjeta nje djale fantastik qe punon per skuadren dhe eshte i disponueshem per te bere nje pune te mrekullueshme. Nese vazhdon keshtu, nuk ka nevoje te shenoje per te qene nje lojtar i madh”, thekson luzitani. 

   Ora ėshtė 23rd January 2019, 01:56